Звіт квартальної зустрічі Робочої групи 4 “Контакти між людьми” Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

30
Січ
2017
Категорії: Новини / РГ4

20 січня 2017 року РГ 4 “Контакти між людьми” провела першу робочу щоквартальну зустріч в місті Києві (офіс МФ “Відродження”). Робота команди РГ4 була побудована у відповідності до Порядку Денного.

 IMG_2412 ed

РГ 4 “Контакти між людьми” була представлена у складі 17 учасників та учасниць – представників організацій громадянського суспільства України, що є офіційними членами Робочої Групи.

 Головний фокус засідання містився в роботі над стратегічними пріоритетами РГ4 УНП та плануванні діяльності на 2017 рік.

 Засідання було розпочато з офіційного бріф-представлення присутніх та оголошення регламенту роботи. З метою побудови ефективної співпраці, команда РГ4 ознайомилася з новими програмами ЄС щодо підтримки напряму “Контакти між людьми” урядової парасольки СхП, рішеннями, що були прийняті в рамках ФГС 2016 (Брюссель, Бельгія) та попередніми напрацюваннями РГ4 УНП під час Національної Конференції УНП 2016 (Київ, Україна). Серед іншого, було представлено та продискутовано основні позиції проекту Стратегічного Плану УНП на 2017-2019 роки. У разі необхідності, відсутні на зустрічі члени РГ4 та інші зацікавлені представники можуть ознайомитися з Презентацією, за якою працювала РГ4 20 січня. 

 IMG_2420 ed

В результаті плідної дискусії було окреслено та сформовано такі стратегічні пріоритети РГ4 “Контакти між людьми”:

 1) впровадження програм мобільності для різних груп громадян з метою підвищення обізнаності про успішні практики роботи громадянського суспільства (за тематичними напрямками) в регіоні СхП та країн ЄС;

 2) сприяння підвищенню якості та інклюзивності освіти, визнанню та розвитку неформальної освіти в Україні;

 3) розвиток традиційних та інноваційних культурно-мистецьких практик, свободи самовираження. Розвиток міжкультурного діалогу регіонів України, країн Східного Партнерства і Європейського Союзу;

 4) аналіз та вивчення досліджень ціннісних орієнтирів та соціальних трендів молоді Україні, регіоні СхП і ЄС з метою крос-секторальної та крос-кордонної співпраці навколо чіткого формулювання викликів молоді, таким чином, формулювання ефективних спільних рішень;

 5) сприяння суспільній активності людей літнього віку з метою підвищення рівня їх поінформованості та участі в євроінтеграційних процесах і побудови діалогу між поколіннями;

 6) вивчення та інтеграція наукових досліджень та інноваційних систем країн Східного Партнерства та Європейського Союзу (драфт-пропозиція, що потребує подальшого обговорення групою).

 IMG_2470 ed

З метою реалізації стратегічних пріоритетів РГ4 УНП та досягнення поставлених цілей в роботі, було затверджено (а, по суті, продовжено за традицією структури РГ4 ФГС міжнародної парасольки) наступну структуру Робочої Групи “Контакти між людьми”:

 -         молодь (обраний координатор підгрупи – Ігор Носач);

-         освіта (обрана координаторка підгрупи – Оксана Полівчак);

-         культура (обраний координатор підгрупи – Ярослав Мінкін);

-         сеньйори (обраний координатор підгрупи – Олексій Синіцин).

 Підгрупу “сеньйори” було сформовано в рамках діяльності РГ4 УНП вперше, у відповідності до регламенту ініціювання та затвердження створення нових тематичних підгруп в структурі Робочих Груп ФГС СхП міжнародної парасольки.

 IMG_2479 ED

 

За рішенням присутніх представників РГ4 було домовлено про щоквартальний (раз на 3 місяці) орієнтовний графік зустрічей.

IMG_2492 ed

 

Засідання Робочої групи 4 УНП ФГС СхП відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою УС ПГС та УНП ФГС СхП», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».