Звернення УНП до Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе щодо підвищення уваги Уряду України до функціонування Східного партнерства ЄС

18
Січ
2018
Категорії: Документи Платформи / Заяви / Новини / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

Facebook (1)У зв’язку з тим, що на даний час Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, як ключовий орган Уряду України зі співпраці та інтеграції до ЄС, у своєму складі не має підрозділу, який би відповідав за питання участі України в ініціативі Східного партнерства, громадські організації, що входять до Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства звернулися до Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України п. І. Климпуш-Цинцадзе з закликом створення в структурі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції експертної групи з питань співпраці України в рамках Східного партнерства.

З повним текстом звернення можна ознайомитися нижче.

 

17 січня 2018 р., м. Київ

Віце-прем’єр-міністру з питань європейської

та євроатлантичної інтеграції України

Климпуш-Цинцадзе Іванні Орестівні

 

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
щодо підвищення уваги Уряду України до функціонування Східного партнерства ЄС

Громадські організації, що входять до Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, послідовно сприяють реалізації ініціативи Європейського Союзу – Східне партнерство (СхП), що було започатковане у 2009 році, та з того часу сприяло інтеграції країн-партнерів (передусім України, Грузії та Молдови) до ЄС. Східне партнерство, як зазначено у Спільній декларації 5-го Саміту СхП (24 листопада 2017р., Брюссель), «має на меті розбудову загального простору спільної демократії, процвітання, стабільності та посиленої співпраці». Учасники Саміту визнали європейські прагнення та європейський вибір партнерів та підтримали імплементацію угод про асоціацію, що передбачають прискорення політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом.

Схвалений Євросоюзом в грудні 2016 року та переглянутий у червні 2017 року документ «Східне партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 року: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах» визначає конкретні цілі і завдання для країн Східного партнерства, які мають бути виконані до 2020 року, та спонукає їх до вживання додаткових зусиль і заходів, які пов’язані як з їх інтеграцією до ЄС, так і з посиленням співробітництва між самими країнами-партнерами на основі європейських стандартів.

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, як ключовий орган Уряду України зі співпраці та інтеграції до ЄС, у своєму складі не має підрозділу, який би відповідав за питання участі України в ініціативі Східного партнерства. Такий стан обмежує можливості України повною мірою скористатися додатковими ресурсами та перспективами, які пропонує СхП для прискорення процесу європейської інтеграції, зміцнення і підвищення безпеки та добробуту в регіоні СхП, а також надання Україні шансу стати регіональним лідером, що сприятиме відновленню суверенітету й територіальної цілісності нашої держави у протистоянні агресії з боку Російської Федерації.  

Враховуючи викладене, ми звертаємось до Вас із пропозицією якнайшвидше створити в структурі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції експертну групу з питань співпраці України в рамках Східного партнерства, що сприятиме підвищенню ролі України в цій ініціативі та її подальшому просуванню на шляху до членства в ЄС.

У випадку, якщо створення окремої експертної групи є наразі неможливим з урахуванням того, що Державний бюджет України на 2018 рік схвалений Верховною Радою України та підписаний Президентом України, вважаємо за доцільне призначити по одному експерту з Експертної групи з питань політичного діалогу та співробітництва у сфері юстиції, з соціально-гуманітарних питань та Експертної групи з питань співробітництва в окремих секторах економіки відповідальними за участь України в ініціативі Східного партнерства як перехідний етап до створення повноцінної експертної групи не пізніше 2019 року.

Ми також висловлюємо зацікавленість у посиленні консультативної підтримки з боку Української національної платформи Форуму громадянського суспільства СхП у питаннях, що стосуються участі України в імплементації цілей і завдань Східного партнерства.

Громадські організації – члени Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Завантажити звернення: UNP_Zvernennia.