Звернення Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства до членів делегацій Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо можливої відміни санкцій, застосованих до делегації РФ

17
Вер
2018
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

CoE-1Існують тривожні сигнали, які вказують на те, що санкції, які обмежують участь російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), можуть бути переглянуті, застерігає Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у своєму зверненні від 14 вересня 2018 р.

Як йдеться у зверненні, відповідний висновок можна зробити з недавньої заяви, яку зробив Комітет з питань процедур, імунітетів та інституційних справ ПАРЄ 3 вересня 2018 р. в Парижі. З заяви, зокрема, випливає, що ведеться робота над «пропозиціями щодо оскарження чи перегляду повноважень представництва і участі прав національних делегацій, а також відновлення виборчих прав членів та виборчих процедур Асамблеї». Готує звіт з цього питання Петра де Суттер, яка, як заплановано, доповідатиме з цього питання 20 вересня 2018 р. Натомість 9 жовтня, можливо, відбудеться голосування з цих питань.

Керівний комітет ФГС СхП висловлює побоювання, що наслідком цього може стати перегляд санкцій проти делегації РФ. «Якщо гарантії, що їх вимагає російська делегація, будуть задоволені – забезпечивши повернення делегації до ПАРЄ, це створить прецедент, який позбавить Асамблею засобів ефективно застосовувати санкції проти делегацій у майбутньому».

«Ми глибоко стурбовані, що компроміс з цього питання може загрожувати основоположним цінностям, сповідуваних Радою Європи та Парламентською асамблеєю, особливо беручи до уваги той факт, що справжня причина, внаслідок якої були запроваджені санкції, залишається актуальною.

Крим залишається під контролем Росії, а війна у Східній Україні продовжується – лише завершення цієї ситуації може створити передумову для відміни санкцій, що їх раніше запровадила ПАРЄ.

Відтак ми закликаємо всіх членів Комітету з питань процедур, імунітету та інституційних справ не підтримувати жодної формули, яка б дозволила делегації РФ обійти санкції та повернутися до ПАРЄ» – йдеться у зверненні.

«Ми також закликаємо членів національних делегацій виступити проти можливих дій, що можуть підірвати принципи Ради Європи та не допустити прийняття Парламентською асамблеєю Ради Європи будь-яких резолюцій, які б обмежили санкції проти делегацій Парламентської асамблеї – беручи до уваги зобов’язання країн-членів, які вони пообіцяли виконувати, коли приєднувались до Ради Європи» – наголосили члени Керівного комітету ФГС СхП.

Звернення було направлене членам Парламентської асамблеї Ради Європи.

Повний текст звернення: SC-Appeal-on-PACE-Discussions-on-the-Removal-of-Sanctions-Affecting-the-Russian-Delegation.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-appeals-to-parliamentary-assembly-of-the-council-of-europe-pace-not-to-review-grounds-for-sanctions/