Зустріч з посадовцями МЗС України, Грузії та Молдови

25
Сер
2017
Категорії: Новини

23 серпня представники платформ громадянського суспільства – УНП ФГС СхП та УС ПГС – зустрілися з посадовцями МЗС України, Грузії та Молдови. Зустріч відбувалася в рамках консультацій у тристоронньому форматі Україна – Молдова – Грузія з питань підготовки до П’ятого Саміту Східного Партнерства.

IMG_0101

Обговорювали ідеї щодо посилення співпраці між трьома країнами в контексті реалізації Угоди про асоціацію та ПВЗВТ, а також в рамках ініціативи Східного Партнерства. Зокрема, учасники зустрічі погодилися, що Спільний робочий документ «Східне Партнерство: 20 очікуваних досягнень до 2020 р.» може слугувати своєрідною дорожньою картою для реалізації спільними зусиллями завдань, запланованих документом. Молдовські та грузинські посадовці поділилися досвідом своїх країн щодо співпраці з громадянським суспільством в контексті євроінтеграції та своїми баченнями можливостей обміну кращими практиками співпраці органів влади і громадянського суспільства в цій сфері. Також обговорювали попередні спільні позиції до Саміту Східного Партнерства, що відбудеться в листопаді 2017 р., а також можливість ухвалення інших спільних декларацій та проведення майбутніх спільних зустрічей.

IMG_0123

Геннадій Максак, Національний координатор УНП, запропонував посилювати співпрацю у форматі Форуму трьох країн – у складі України, Молдови та Грузії, який дозволив би більш цілеспрямовано та злагоджено проводити євроінтеграційні реформи та адвокатувати наміри тіснішої інтеграції з ЄС. Він також наголосив, що гарні приклади двосторонньої співпраці (ЄС – окрема країна Східного  Партнерства) можна переносити на формат «3+1» (Україна, Молдова, Грузія плюс ЄС). Важливою темою для трьох країн також є питання безпеки і протидії гібридним загрозам, тому Національний координатор УНП запропонував посилювати співпрацю в рамках Оперативної рробочої групи Східного Партнерства з питань стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force). Присутні на зустрічі представники УНП та УС ПГС також наголосити на необхідності розвивати більшу обізнаність суспільства щодо процесу євроінтеграції, а також на необхідності розвитку соціального діалогу.

Серед запрошених іноземних гостей у зустрічі, зокрема, взяли участь Державний міністр Грузії з питань європейської та євроатлантичної інтеграції В.Долідзе, заступник Міністра закордонних справ Грузії В.Махароблішвілі, заступник Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Д.Морарь, Посли Грузії і Молдови в Україні.

IMG_0838ed