Зустріч представників УНП з Державним секретарем Міністерства інформаційної політики України Артемом Біденком

24
Лют
2017
Категорії: Новини / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

24 лютого 2017 р. відбулася зустріч між представниками Української Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) та Державним секретарем Міністерства інформаційної політики України Артемом Біденком. Зі сторони УНП у зустрічі взяли участь Геннадій Максак (Національний координатор УНП), Ольга Машталер (Секретар УНП), та Олександра Гуменюк, Координатор Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека».

 В ході зустрічі представники Української національної платформи проінформували Державного секретаря про основні завдання, засади та напрямки діяльності Української національної платформи Форуму громадського суспільства Східного Партнерства, а також охарактеризували потенційні  сфери, в яких громадянське суспільство могло би бути корисним для Міністерства інформаційної політики. В свою чергу,  Державний секретар окреслив конкретні напрями роботи, у рамках яких Міністерство зацікавлене розвивати співпрацю з УНП та Форумом громадянського суспільства.

Одним з таких напрямів, зокрема, може бути участь представників Української національної платформи у роботі Громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України, яка зараз в процесі формування і, як планується, розпочне свою роботу в травні. Діяльність  Громадської ради буде здійснюватися відповідно до трьох ключових пріоритетів роботи Міністерства – 1) забезпечення інформаційної безпеки; 2) інформаційна реінтеграція Криму і Донбасу; 3) популяризація України.

Також, як зазначив п.Біденко, оскільки Міністерство бере участь у підготовці та поширенні аналітичних та інформаційних матеріалів, які стосуються вищезгаданої тематики та сфери компетенції Міністерства в цілому, залучення організацій-членів Платформи до цього процесу вітається. Зважаючи на широке коло каналів комунікації Української національної платформи в рамках співпраці з країнами Східного Партнерства, а також з Європейським Союзом, співпраця у цьому напрямку сприятиме ефективнішій протидії російській пропаганді та просуванню української позиції на міжнародному рівні.

Державний секретар також повідомив, що невдовзі буде опубліковано План заходів Уряду, де, в свою чергу, буде розміщена інформація про плани діяльності Міністерства інформаційної політики. Виходячи з цих планів, можна більш чітко окреслити подальшу спільну співпрацю, участь у спільних заходах, питання залучення представників Платформи до підготовки тематичних інформаційних продуктів тощо.

Сподіваємося, зустріч сприятиме налагодженню діалогу між Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Міністерством інформаційної політики, і стане початком подальшої плідної співпраці.

IMG_0021

Коротка інформація про Платформу: Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) – це мережа громадських організацій, що відстоює інтереси українського суспільства  в рамках ініціативи Східного Партнерства. УНП ФГС СхП є складовою Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (http://eap-csf.eu/). На даний час членами УНП ФГС СхП є більше 200 громадських організацій.

Мобілізуючи потенціал громадянського суспільства України, у взаємодії з інституціями та громадянським суспільством Європейського Союзу та Східного Партнерства і органами влади України, Українська національна платформи ФГС СхП сприяє активній реалізації та подальшому розвитку ініціативи Східного Партнерства шляхом аналітичної, адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності, мережування і посилення спроможностей організацій громадянського суспільства.