Зустріч представників УНП ФГС СхП та УС ПГС з заступником Голови Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Марією Іоновою

27
Лют
2017
Категорії: Новини / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

24 лютого 2017 р. представники обох платформ громадянського суспільства – Української Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС зустрілися з заступником Голови Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Марією Іоновою. Зі сторони платформ у зустрічі взяли участь Геннадій Максак (Національний координатор УНП), Олександра Гуменюк (Координатор Робочої групи 3 УНП «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека»), Вячеслав Рой (Координатор РГ 5 УНП «Соціально-трудова політика та соціальний діалог»), Ольга Машталер (Секретар УНП),  Зоряна Міщук (голова УС ПГС) та Михайло Руденко (Секретар УС ПГС). Від Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, окрім Марії Іонової, у зустрічі також взяла участь Людмила Протасенко (представник Секретаріату комітету, Заступник секретаря Української частини Парламентського комітету Асоціації).

Керівники обох платформ – Геннадій Максак та Зоряна Міщук – інформували п. Іонову про те, якими є завдання платформ, їхні особливості, і чим вони на практиці займаються. Також вони пообіцяли інформувати Комітет ВРУ з питань європейської інтеграції про події і плани роботи платформ, після того як операційні плани платформ будуть більше конкретизовані.  

IMG_2708ed

В процесі обговорення учасники зустрічі прийшли до висновку, що потенційними напрямами співпраці між Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції та платформами громадянського суспільства можуть бути взаємодія в інформаційному просторі (на європейську аудиторію і аудиторію країн Східного Партнерства), підготовка аналітичних продуктів і тематичних доповідей, спільні дискусійні заходи тощо.

Марія Іонова та Людмила Протасенко зазначили, що представники платформ заохочуються взяти участь у комітетських слуханнях, які відбудуться 22 березня 2017 р. Також є можливість підключатися до міжнародної співпраці комітету, зокрема в контексті Євронесту, а також співпраці між комітетами євроінтеграції України, Молдови та Грузії.

IMG_2716ed

Марія Іонова повідомила про те, що налагоджено практику періодичних зустрічей Голів комітетів євроінтеграції 3-х країн для обговорення досвіду і обміну інформацією, і наступна така зустріч має відбутися в Києві у квітні. Була озвучена ідея зробити такий захід тематичним, обравши окремі пріоритетні сфери для обговорення (розглядаються варіанти тем енергетика, екологія, охорона здоров’я і, менш імовірно, сільське господарство). Попередньо було досягнуто домовленості, що платформи долучаться до цього заходу; більш конкретний формат участі буде визначено пізніше за результатами подальших консультацій. Також в процесі подальших консультацій представники платформ та комітету визначать, який внесок УНП та УС ПГС зможуть зробити для підготовки і прийняття  законів, що визначені пріоритетними Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції та Віце-прем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе.

Учасники зустрічі узгодили, що наступна зустріч представників платформ УНП і УС ПГС та представників Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції відбудеться 20 березня, де питання співпраці між платформами і комітетом будуть обговорені та узгоджені більш детально.

IMG_0030ed