Зустріч керівництва УНП з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

13
Бер
2017
Категорії: Новини / новини європейської інтеграції / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

10 березня 2017 р. відбулася зустріч керівництва Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) з новопризначеним директором Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Ольгою Стефанішиною, а також начальником управління координації відносин України з ЄС Зоряною Макарухою. Від Української національної платформи участь у зустрічі взяли Національний Координатор УНП Геннадій Максак, Координатор Робочої групи 4 УНП «Контакти між людьми» Марія Симонова, Координатор РГ 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» Вячеслав Рой, член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства Юрій Вдовенко. Також у зустрічі взяли участь ключовий експерт проекту «Громадська синергія» Зоряна Міщук, і Секретар УНП Ольга Машталер.

IMG_2733 edited

Як зазначила п. Ольга Стефанішина, Україна дещо втратила лідируючі позиції в регіоні Східного Партнерства, при цьому сама ініціатива Східного Партнерства дає великі потенційні можливості, якими варто скористатись. Тому найдзвичайно важливо в цьому контексті координувати роботу щодо участі України в рамках ініціативи Східного Партнерства – як з Міністерством закордонних справ та іншими міністерствами, так і з платформами громадянського суспільства, посилюючи участь громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ і програмах Східного Партнерства. На думку п. Стефанішиної, комунікація як з організаціями громадянського суспільства, так і з широкою громадськістю з цих питань є дуже важливою, і саме платформи громадянського суспільства – Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства і Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС можуть відігравати вагому роль в цьому процесі і доносити до громадськості інформацію про те, що відбувається у сфері європейської інтеграції України.

Директор Урядового офісу також відзначила аналітичний потенціал платформ, зазначивши при цьому, що експертиза зі сторони громадянського суспільства дуже потрібна в роботі уряду, і співпраця в цьому напрямку також є дуже бажаною.

Ще одним напрямком, в рамках якого добре було б координувати зусилля, є адвокаційно-інформаційний. Зокрема, п.Стефанішина зазначила, що у 2017 р. уряд планує посилити свою участь у процесі адаптації українського законодавства до стандартів ЄС. Теперішня тенденція полягає в тому, що близько 80% законопроектів на виконання Угоди про асоціацію подається народними депутатами, при цьому запропоновані законопроекти часто спотворюють зміст Угоди; законопроекти також отримують негативні висновки Головного юридичного управління ВРУ. Уряд же ж, в свою чергу, отримує мало важелів впливу на законотворчий процес, коли законопроекти уже потрапляють на розгляд. Тому роз’яснювальна робота з цих питань дуже важлива, і це також сфера, де, на думку п. Ольги, допомога платформ була б корисною.

IMG_0068 edited

Ольга Стефанішина також розповіла, що одним з пріоритетів Уряду є розробка дорожніх карт у сфері послуг, якій раніше не було приділено достатньої уваги в урядових планах дій. Водночас це масштабний ринок, розвиток якого ЄС готовий підтримати і відкрити його для свого внутрішнього ринку. Це перспективний напрямок, позитивні результати якого можуть швидко відчути на собі українські громадяни, і співпраця в рамках цього напрямку також може принести добрі плоди.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили потенційну участь Української національної платформи в інформаційно-просвітницькій кампанії з питань впровадження безвізового режиму в Україні. Це, для прикладу, може бути експертиза та підготовка аналітичних матеріалів, інформаційно-просвітницькі кампанії на регіональному рівні, проведення спільних публічних заходів, де взяли б участь інші зацікавлені сторони, а також запрошені експерти з країн Східного Партнерства.

Сторони домовилися про те, що будуть тримати контакт, та напрацюють більш детальний план співпраці і координації зусиль з питань європейської інтеграції та реалізації пріоритетів Східного Партнерства.

IMG_2732edited