Зустріч керівництва УНП ФГС СхП з новими членами Платформи і кандидатами на членство

03
Кві
2017
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

IMG_0267 ed28 березня 2017 р. у м. Києві відбулася зустріч керівництва Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) з новими членами Платформи, а також організаціями-кандидатами на членство. У зустрічі взяли участь близько 30-ти організацій. З програмою заходу можна ознайомитися тут: Agenda.

Зустріч мала на меті дати учасникам можливість детальніше дізнатися:

 - що таке Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, якою є її структура і механізми роботи,

 - що таке Східне Партнерство, і яким чином національні платформи громадянського суспільства впливають на реалізацію цієї ініціативи;

 - як працює Форум громадянського суспільства, і які можливості УНП ФГС СхП в контексті спільної діяльності;

- в чому полягає мета УНП, стратегічне бачення її діяльності, та плани на 2017 р.;

- що таке проект «Громадська синергія», і яким чином він стосується діяльності Платформи;

- чим Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства відрізняється від іншої проєвропейської платформи – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС;

- які можливості пропонує УНП ФГС СхП для своїх членів;

- як нові члени, а також кандидати на членство в УНП ФГС СхП можуть долучатися до роботи Платформи.

IMG_0307ed

Юрій Вдовенко, член керівного Комітету Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства, зокрема, ознайомив учасників семінару з основними засадами і цілями ініціативи Східного Партнерства, історичними передумовами її виникнення, і напрямами діяльності, що реалізуються в рамках ініціативи. Юрій Вдовенко розповів  про базові позиції та зобов’язання, прийняті на саміті Східного Партнерства в Ризі в 2015 році, про попередні саміти, а також про саміт, проведення якого планується на листопад 2017 р.  Особливу увагу доповідач приділив пріоритетам політики Східного Партнерства. Презентація п. Юрія доступна за посиланням:  PPT1 .

IMG_0271edГеннадій Максак, Національний Координатор Української Національної Платформи, розповів про Форум громадянського суспільства Східного Партнерства (ФГС СхП), його місію, стратегічні цілі та напрями діяльності. Геннадій Максак коротко ознайомив учасників зустрічі з особливостями кожного з органів ФГС СхП, їх повноваженнями, продемонструвавши взаємозв’язки між ними за допомогою інфографіки і практичних прикладів. Він підкреслив, що, як співголова Керівного комітету ФГС СхП, обраного на 2017 р., сподівається, що зі сторони Форуму вдасться приділяти більше уваги українським питанням у 2017 р. Окрему увагу спікер приділив робочим групам Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Національний Координатор також розповів про процедуру делегування членів на Генеральну асамблею і, зокрема, критерії участі в конференції, адже з поміж більш як 200 організацій Платформи у складі національної делегації можуть взяти участь не більше 20-ти організацій, що традиційно створює велику конкуренцію. Наприкінці свого виступу Геннадій Максак поділився планами діяльності УНП на найближчі декілька років. З презентацією Геннадія Максака можна ознайомитись тут: PPT2.

IMG_0293ed

Зоряна Міщук, ключовий експерт проекту “Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства”, поінформувала учасників заходу про мету та підсумки початкового етапу діяльності проекту. Вона повідомила, що проект розрахований на 2017-2020 рр. і передбачає 5 основних компонентів: 1) інституційний розвиток Платформ; 2) аналіз політики, адвокація та діалог сторін; 3) підвищення обізнаності і комунікація; 4) співпраця з ЄС та Східним Партнерством;  5) надання субгрантів на підтримку діяльності Платформ. Зоряна Міщук коротко окреслила, що вже виконано та планується до виконання в рамках кожного з компонентів. З презентацією Зоряни Міщук можна ознайомитися тут: PPT3.

Координатори робочих груп, що були присутні на зустрічі, а саме, Олександра Гуменюк (координатор РГ3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека») і Вячеслав Рой (координатор РГ5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог») розповіли, якими питаннями займаються їхні робочі групи і яку діяльність планують реалізувати в найближчому майбутньому.   

IMG_0327ed

Ірина Сушко, Національний Координатор УНП у 2016 р. і виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», поділилася досвідом участі своєї організації в Платформі, розповівши про те, як «Європа без бар’єрів» адвокатувала питання українського безвізу. Як зазначила Ірина, Форум громадянського суспільства Східного Партнерства дав можливість комунікувати з важливими «стейкхолдерами» і відповідно домагатися того, щоб ЄС почув і відреагував на цей запит.

Захід завершився дискусією учасників. Сподіваємося, що захід надихне нових членів та кандидатів на членство в УНП на активну діяльність у рамках Платформи та її робочих груп.

Зустріч відбулася за підтримки проекту “Громадська синергія”, що фінансується ЄС та виконується Міжнародним фондом “Відродження”.