Заява УНП СхП: Угода про асоціацію має залишатись комплексним та неподільним документом

17
Бер
2014
Категорії: Документи Платформи / Документи ФГС / Заяви

logo_ukr

Щире нерозуміння ідеї “розподілу Угоди про асоціацію на політичну та економічу складові” і окремого “підписання політичної частини”, що є, чесно скажемо, технічно неможливим, спонукало громадські орагнізації, що входять до Української національної платформи Форуму громадянського суспільства СхП, виступити із наступною заявою:

Українська національна платформа Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства вітає готовність Європейського Союзу та уряду України підписати найближчим часом Угоду про асоціацію.

Ми розглядаємо Угоду як комплексний, цілісний і неподільний документ, яких, у своїй сукупності, не лише гарантуватиме політичне зближення України та ЄС, але і забезпечить підтримку реформ, життєво важливих для подальшого розвитку України.

Ми вітаємо заявлену готовність ЄС негайно, в односторонньому порядку запровадити для України торговельні преференції, що зафіксовані в Угоді.

Ми підтримуємо наміри сторін врахувати економічні труднощі, з якими нині зіштовхнулася Україна, і, можливо, відтермінувати набуття чинності деяких економічно-торговельних складових угоди.

В той же час ми підтримуємо формулу, за якої Угода залишатиметься цілісним і неподільним міжнародно-правовим актом.