Заява Української національної платформи Форуму громадянського суспільства щодо непропуску Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе до участі у 21-му Саміті Україна-ЄС

13
Лип
2019
Категорії: Заяви / Новини / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5


Слайд1

Президенту України В.Зеленському

Прем’єр-міністру України В.Гройсману

Урядовому офісу координації європейської

та євроатлантичної інтеграції

 

8 липня 2019 року відбувся 21-й Саміт Україна-ЄС, який, зважаючи на зміну політичної влади в ЄС та Україні, є надзвичайно важливим для вироблення візії і формату співпраці між Україною та ЄС на найближчі роки. Враховуючи численні позитивні досягнення у сфері європейської інтеграції, які були досягнуті після Революції Гідності – передусім завдяки злагодженій співпраці представників органів влади, відповідальних за європейську інтеграцію України – особливо прикрим інцидентом стало те, що для участі у Саміті не пропустили Віце-прем’єрку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе. Також не потрапила до списків учасників в.о. голови профільного комітету Верховної Ради Марія Іонова.

Пролунали різні версії того, хто відповідальний за блокування участі у саміті профільних урядовців. Однак незалежно від причин і безпосередніх винуватців, публічним фактом стали проявом нездатності частини українських посадовців і політиків до діалогу між собою та використання відносин з Європейським Союзом для внутрішньополітичних інтриг.

Ми, як всеукраїнське об’єднання організацій, частина яких вже понад 20 років працює у сфері європейської інтеграції України, вважаємо цей факт загрозливим для євроінтеграційного курсу нашої держави, і закликаємо Президента та Кабінет Міністрів України послідовно дотримуватися визначених Конституцією засад зовнішньої політики та демонструвати консолідовану позицію влади у відносинах з європейськими партнерами, навіть якщо для цього потрібно стримувати власні політичні амбіції. В умовах агресії з боку Російської Федерації критично важливою є злагоджена робота всієї системи органів влади України та спільні зусилля для конструктивної співпраці з Європейським Союзом. Натомість неузгоджені дії, незалежно від того, чи вони стали результатом прикрої випадковості чи були інспіровані навмисне, послаблюють позицію України в очах західних партнерів, а також створюють підстави для маніпуляцій з боку Росії.

Одночасно Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП) вітає підписання угод щодо фінансової допомоги ЄС, зокрема, допомогу регіонам, які найбільше постраждали від російської блокади в Азовському морі та підтримує в цілому підсумкову Спільну заяву Саміту, як таку, що відповідає політиці та цінностям європейської інтеграції.

В свою чергу, УНП є відкритою до співпраці та діалогу з органами влади, відповідальними за реалізацію євроінтеграційного курсу України.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВУ: UNP_Statement.