Заява щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

17
Вер
2013
Категорії: Документи Платформи / Заяви

ЗАЯВА
ЩОДО ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС

Україна стоїть на історичному роздоріжжі напередодні моменту, який визначатиме її майбутнє. Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, що може бути підписана у Вільнюсі на саміті Східного Партнерства у листопаді ц.р., створить підвалини для сталого демократичного та економічного розвитку України на багато років уперед.

Усвідомлюючи важливість історичного моменту, ми закликаємо всі задіяні сторони пройти весь необхідний шлях до підписання Угоди, її ратифікації та створення дієвих інституцій, які б забезпечили її якісне впровадження. Станом на сьогоднішній день підпис у Вільнюсі ще далеко не гарантований, а часу залишилось обмаль.

Ми бачимо перспективe успіху у Вільнюсі, тыльки якщо кілька принципових кроків з подолання вибіркового судочинства, реформування законодавства щодо виборів та щодо прокуратури не буде зроблено протягом найближчих тижнів. Закликаємо Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України ухвалити рішення, які б засвідчили максимально повне розуміння тих критеріїв, що були сформульовані Європейським Союзом у 10 грудня 2012 року.

Водночас закликаємо інституції ЄС, уряди держав-членів виявити стратегічну мудрість, розуміючи, що навіть за умови наявного на сьогодні дефіциту реформ в Україні підписана Угода про асоціацію дасть стороні ЄС більше позитивних важелів, а українському суспільству значно більший поштовх до реформ та привід для мобілізації зусиль, аніж відкладання Угоди до кращих часів.

Як представники організацій громадянського суспільства, об’єднаних в Українську національну платформу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, висловлюємо готовність працювати над імплементацією Угоди та просувати спільні цінності, на основі яких вона укладена.

17 вересня 2013 р.                                                                                                                 Київ