Заява Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

26
Лис
2013
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини

Заява
Керівного комітету Форуму громадянського суспільства
Східного Партнерства

25 листопада 2013 р.

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства підтримує нинішні демонстрації в Києві та інших містах України щодо підписання Україною Угоди про Асоціацію, що перебувала у стадії переговорів протягом багатьох років і уже парафована.

Ми закликаємо всі сторони почати діалог між владою і демонстрантами, щоб визначити політику, яка б надійно направила Україну назад на шляху європейської інтеграції і забезпечила швидке підписання Угоди про Асоціацію.

Ми категорично заперечуємо пояснення, що президент Віктор Янукович нещодавно вирішив призупинити зусилля для підписання угоди, тому що, Угода про Асоціацію була б невигідною для України та її народу. Якби це було так, то для чого б український уряд витрачав стільки часу і зусиль, щоб домовитися, а потім парафувати угоду?

Ми засуджуємо використання Росією економічного тиску переконати Україну та інші країни, такі як Молдова відмовитися від Угоди про Асоціацію. Це грубе втручання у внутрішні справи іншої країни і суперечать принципам Росії, прийнятих при вступі до Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Ради Європи. Ми звертаємося до російського громадянського суспільства вимагати від свого уряду дотримання цих принципів.

Ми відкидаємо думку, що Європейський Союз шантажував Україну щодо Угоди про Асоціацію і що нинішні демонстрації в Києві та в інших містах, організовані Європейським Союзом.

Ми закликаємо інститути ЄС і держави-члени тримати двері відкритими для підписання Угоди про Асоціацію з Україною та зробити все можливе для полегшення процесу, навіть у ці останні дні. Ми вітаємо останню заяву щодо становища України Германа ван Ромпея, президента Європейської ради і Жозе Мануеля Баррозу, президента Європейської комісії, що “ЄС готовий бути більш відкритим і більш сприятливим для тих, хто готовий брати участь у реформах і модернізації”.

ЄС, у тому числі Європейський парламент, також повинні відкрито визнати підтримку, котру показують демонстранти європейській інтеграції та твердо попереджають українську владу не застосовувати силу проти своїх власних громадян.