Заява Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо українських політичних в’язнів, утримуваних в російських в’язницях, а також на територіях, окупованих Російською Федерацією

05
Жов
2018
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

Untitled-design-60Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства своєю заявою від 4 жовтня 2018 р. закликав Раду Європи та Парламентську асамблею Ради Європи звернути увагу на ситуацію з українськими політичними в’язнями, що утримуються в російських в’язницях, а також на територіях, окупованих Російською Федерацією.

68 громадян України наразі переслідуються за політичними мотивами в Криму та Росії, при цьому стан здоров’я кількох із фігурантів політичних справ викликає серйозне занепокоєння або навіть є катастрофічним: зокрема, Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Бекіра Дегерменджи, Павла Гриба, Асана Чапуха.

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав Парламентську Асамблею Ради Європи «усіма можливими легітимними засобами натиснути на Росію з вимогою задовольнити вимогу Олега Сенцова та відпустити на волю всіх українських громадян, яких утримують у російських в’язницях через політичні звинувачення, включно з самим О.Сенцовим». При цьому, наголошують члени Керівного комітету ФГС СхП, «до виконання цих умов відновлення повноцінної участі Російської Федерації в роботі ПАРЄ є аморальним і неприпустимим».  

«Беручи до уваги війну проти України, яку веде Російська Федерація, та інші порушення міжнародного права, які чинить Росія, ми повторюємо свій заклик, озвучений в заяві Керівного комітету ФГС СхП від 14 вересня 2018 р. до всіх членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не погоджуватись на жодні компроміси, які б дозволили російській делегації уникнути санкцій та повернутися до ПАРЄ»,  – йдеться в заяві. 

Заява була ініційована Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Текст заяви (оригінал): Statement_English.

Україномовна версія заяви: Statement_Ukrainian.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-urges-council-of-europe/

ОНОВЛЕНО 19 жовтня 2018 р.: 

Офіційна відповідь Ради Європи на заяву: Council of Europe_response.