Заява Білоруської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у зв’язку із загибеллю людей в Одесі та східній Україні

15
Тра
2014
Категорії: Без категорії / Документи ФГС / Заяви / Новини

NP-EaP-CSF_logo

7 травня 2014

Ми, представники громадських об’єднань, ініціатив, політичних партій, громадяни Білорусі, висловлюємо співчуття українському народу у зв’язку з трагічними подіями 2 травня, що призвели до великого числа потерпілих і людських жертв, а також у зв’язку з жертвами бойових дій, спровокованих сепаратистами в східній Україні.

Драматизм цих подій полягає не тільки в тому, що громадяни України загинули, захищаючи свої природні  та невід’ємні права, цілісність рідної країни, а й у тому, що жертвами трагедії стали ошукані російською пропагандою громадяни, що припустились помилки та стали на шлях війни з своїми братами за сумнівні цінності.

Сутичок в Одесі можна було б уникнути,  так само як і інших інцидентів, в результаті яких загинули і постраждали люди. Одеські події показали, що ситуація дійшла до критичної межі, коли прості громадяни об’єднуються і стають на захист своїх цінностей і життів інших людей перед загрозою сепаратизму і тероризму, використовуючи всі наявні у них засоби.

Сепаратизм в Україні виник на раніше спокійних міжнаціональних територіях. Ситуація, яку ми спостерігаємо, є спробою відділення територій на користь сусідньої держави. Так звані повстанці в східних областях України добре озброєні, використовують державну символіку сусідньої держави і діють за сценарієм, подібним до того, який дозволив Росії раніше приєднати Крим. Протягом останніх тижнів сепаратисти захоплювали будівлі, контролювали території та ключові об’єкти, брали заручників, утримували їх в полоні, катували і вбивали.

Поточна ситуація зобов’язує уряд України зробити все від нього залежне для захисту своїх громадян, а за відсутності можливостей такого захисту – надати максимальне сприяння їх самоорганізації з метою захисту безпеки.

Україна має бути незалежною, демократичною і цілісною державою. У ситуації, коли у громадян України з’явилася можливість самим вирішувати долю своєї країни, ми закликаємо їх до консолідації та мирного політичному діалогу, для якого є всі необхідні умови. Ми закликаємо відмовитися від нав’язаної ззовні мови ворожнечі і встати на шлях примирення.

Ми закликаємо Росію зупинити провокації і диверсії, припинити агресивну пропаганду і неприпустиму риторику, яка заперечує право на існування суверенної держави, відмовитися від війни проти братнього українського народу. Війна не принесе Росії ні моральних, ні економічних дивідендів і боляче вдарить по всіх сферах, і можливою ціною такого вибору можуть стати життя і долі багатьох росіян.

Ми закликаємо світову спільноту вжити заходів для сприяння врегулюванню ситуації, зокрема, спрямованих на припинення російської агресії стосовно України.

Білоруські організації громадянського суспільства, учасники Білоруської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Заява російською

Заява українською