Європейська Комісія опублікувала доповідь щодо відповідності Грузії та України критеріям лібералізації візового режиму

24
Гру
2015
Категорії: Заяви / Новини

flag-aa

Керівний комітет Східного партнерства Форуму громадянського суспільства доповів про хід виконання  ПДВЛ  Грузією та Україною.

Керівний комітет Східного партнерства Форуму громадянського суспільства надав позитивну оцінку Європейській Комісії стосовно відповідності вимог візової лібералізації Грузії та України. Звіт був оприлюднений 18 грудня 2015 року, що є важливим кроком вперед для обох країн.

Ми з нетерпінням чекаємо законодавчого рішення, яке буде представлено на розгляд Ради ЄС та Європейського парламенту на початку січня. Ми сподіваємося, що майбутній шлях буде гладким, з урахуванням проведених дискусії щодо дотримання всіх технічних критеріїв, які перелічені у Плані дій візової лібералізації (ПДВЛ). Ми очікуємо, що власники біометричних паспортів України та Грузії зможуть користуватись безвізовим режимом з ЄС вже у 2016 році.

Ми також знаємо, що процес візової лібералізації став поштовхом для впровадження багатьох важливих реформ в обох країнах.  В рамках громадянського суспільства, яка була активно залучена у процес з самого початку і грала певну роль в комунікації між українською і грузинською громадськістю. Тому ми відчуваємо необхідність продовжувати цю справу.

Оскільки процес лібералізації візового режиму може бути призупинений, ми прагнемо переконатись, що відповідні органи влади в Україні та Грузії не втратили прагнення до впровадження подальших реформ і у крайньому випадку притягнути  до відповідальності.

Звіт Комісії про виконану роботу: Україна відповідає критеріям для лібералізації візового режиму

Звіт Комісії про виконану роботу: Грузія відповідає критеріям для лібералізації візового режиму