Як підвищити конкурентоспроможність українських товарів та послуг? – у Полтаві обговорили вимоги ЄС щодо технічного регулювання в Україні

13
Лют
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП

27544653_1468530436603478_4854822468415197963_n

Що потрібно зробити для досягнення позитивного іміджу України, конкурентоспроможності її економіки, як привабити іноземних інвесторів та потенційних споживачів до української продукції та ринку послуг? – про це  говорилося під час чергового семінару-тренінгу «Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)», що проходив у Полтаві 7-8 лютого 2018 р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

Насамперед йшлося про можливості, які відкриває Угода про Асоціацію з ЄС для розвитку вітчизняного сільського господарства, виробництва харчової продукції та туризму. Запровадження технічного регулювання є запорукою виходу цих секторів на якісно новий рівень, але водночас потребує перегляду підходів до організації діяльності українських підприємств та організацій, відповідності їхньої продукції та послуг стандартам ЄС.

Одна з головних тем, яку обговорювали учасники, стосувалася принципів функціонування системи технічного регулювання ЄС в зазначених сферах; порівнювалися системи стандартизації та метрології країн Європейського Союзу та України. Варто зазначити, що для європейського ринку безпечність продукції є принциповим аргументом – але це досягається не завдяки жорсткому контролю з боку державних органів, а турботою підприємців про власну репутацію. Учасники тренінгу також обговорили можливості міжнародної технічної підтримки (МТП); грантові програми ЄС для розвитку малих та середніх підприємств (МСП) України; практичні інструменти щодо приведення до європейських стандартів в логістиці МСП.

Полтавщина – це передусім регіон з багатою історико-культурною спадщиною, старовинними ремеслами та мальовничою природою. Тому, як підкреслювали учасники семінару, туризм є чи не найкращим інструментом для розвитку громад, який сприятиме піднесенню й інших сфер місцевої економіки. Обговорюючи можливості створення агротуристичного кластеру на прикладі Миргородського району, представники місцевих органів влади, науковці, підприємці, власники туристичних садиб визначали перелік ідей та проблем, які можуть вирішуватися зі створенням кластеру; яким чином має здійснюватися його промоція та якими мають бути відповідні рішення місцевої влади.

Загалом, попри наявні складнощі у процесі впровадження відповідних стандартів, недостатню обізнаність та брак досвіду співпраці з міжнародними інституціями, наявне розуміння того, що стандартизація, чітке дотримання правил та регламентів – це не примус, а скоріше прояв поваги до себе та потенційних партнерів. А посилення туристичного потенціалу регіонів у поєднанні з шанобливим ставленням до природних ресурсів та місцевих традицій дозволить подолати існуючі в світі стереотипи про Україну.

 Наступні семінари в рамках проекту відбудуться у Чернігові та Львові.

 Проект «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання» реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

 Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити прес-реліз: Press release_seminar_Poltava_7-8 February.