Учасники РГ1 обрали координаторів підгруп та обговорили подальші плани спільної діяльності

07
Чер
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 1 / РГ1 / Регрантинг ФГС СхП

2 червня відбулася друга квартальна зустріч Робочої Групи №1 “Демократія, права людини, належне урядування і стабільність” УНП ФГС СхП (координатор – Андрій Кулаков).

Засідання проходило у приміщенні проекту «Громадська синергія» (м. Київ, вул. Малопідвальна 12/10), з 11:00 до 14:00, у заході взяли участь представники 22 організацій-членів Робочої групи.

IMG_3689

Учасники засідання працювали відповідно до наступного Порядку денного:

1)         Діяльність РГ1 в рамках Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства і РГ1 УНП: синхронізація планів і ініціатив;

2)         Презентації проектів, що реалізовуються в рамках конкурсів субгрантингів (1. Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства; 2. проекту “Громадська синергія”);

3)         Формування підгруп і обрання координаторів відповідних підгруп;

4)         Планування діяльності РГ1 на друге півріччя 2017 рр. (заходи, аналітична діяльність; ідеї щодо пріоритетних ініціатив, які можна реалізувати у співпраці з проектом “Громадська синергія”).

IMG_3643

Короткі підсумки обговорення за кожним з пунктів порядку денного представлені нижче.

1)         Діяльність РГ1 в рамках Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства і РГ1 УНП: синхронізація планів і ініціатив

Національний Координатор УНП і співголова ФГС СхП Геннадій Максак розповів про плани Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Як повідомив Геннадій, в наступні півроку буде розроблятися стратегічний план розвитку ФГС СхП, і сам Форум як інституційна структура також буде реформуватися. Важливе значення в цьому процесі матиме документ, який визначає ключові пріоритети Східного Партнерства (http://eap-csf.org.ua/klyuchovi-prioriteti-shidnogo-partnerstva-na-2017-2020-rr/), оскільки стратегія діяльності Форуму і напрями роботи його Робочих груп великою мірою ґрунтуватимуться на цьому документі (детальнішетут). Окрім того, зараз обговорюється можливість проведення Асамблеї Форуму не щорічно, як зараз, а раз на два роки.

Геннадій Максак також підкреслив важливу роль Форуму як адвокаційного інструменту. Зокрема, він нагадав учасникам засідання про те, що від початку 2017 р. Керівним комітетом ФГС СхП було прийнято уже три заяви, ініційованих УНП (щодо ескалації воєнних дій на Донбасі, щодо порушення прав людини в окупованому Російською Федерацією Криму, щодо змін до закону про електронне декларування). Геннадій також розповів, як пройшла зустріч Робочої групи 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність», що відбувалася в Брюсселі 11-12 травня 2017 р. Він зауважив, що, окрім офіційної програми засідання, окремі учасники РГ1 УНП, а саме, Наталя Беліцер і Ірина Бекешкіна мали можливість зустрітися з представниками Європейської служби зовнішньої дії і обговорити ситуацію в Криму і на Донбасі.

Андрій Кулаков, координатор РГ1 УНП, розповів про досвід медіа-підгрупи РГ1 ФГС СхП, до участі в якій він залучений, а також про проект, який він реалізовував у співпраці з організаціями з інших країн Східного Партнерства. Результати проекту, завданням якого було дослідити, як російська пропаганда впливає на медіа країн Східного Партнерства, були презентовані у березні і в Україні.

Геннадій Максак і Андрій Кулаков також згадали інші заходи, які відбулися в рамках УНП за ініціативою членів РГ1, зокрема, дискусію «Кримські татари: проблеми правового статусу, захисту прав, самоідентифікації і самореалізації в умовах сучасної України». Під час цього заходу Наталя Беліцер, експертка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, презентувала свою книгу «Кримські татари як корінний народ (Історія питання і сучасні реалії)».

IMG_3672

2) Презентації проектів, що реалізовуються в рамках конкурсів субгрантингів (1. Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства; 2. проекту “Громадська синергія”)

Секретар УНП Ольга Машталер розповіла учасникам засідання про можливості для фінансування, які існують в рамках Форуму громадянського суспільства та проекту “Громадська синергія” для членів УНП, та, зокрема, РГ1.

Також Ольга повідомила, що за результатами конкурсу субгрантингу проекту “Громадська синергія”, було підтримано 5 проектів, які реалізовуються організаціями-членами РГ1:

1) “Індекс європейської інтеграції країн Східного Партнерства 2015-2016″, організація: ГО “Інститут світової політики” (керівник проекту – Сергій Солодкий);

2) “Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання”, організація: Чернігівська міська ГО “Сіверський інститут регіональних досліджень” (керівник проекту – Людмила Чабак), детальніше – про проект: Institute for regional studies;

3) “Громадське сприяння імплементації Угоди про Асоціацію через гармонізацію законодавства України та ЄС у сфері авіації на основі досвіду країн Східного Партнерства”, організація: ГО “Європа без бар’єрів” (керівник проекту – Ірина Сушко);

4) “Громадський моніторинг законопроектів щодо відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС”, організація: ГО “Фундація “Відкрите суспільство” (керівник проекту – Леся Шевченко);

5) “Вплив “машини пропаганди” Кремля на український медіа-простір”, організація: ГО “Інтерньюз-Україна” (керівник проекту – Андрій Кулаков), детальніше про проект -  Internews.

Також про ці проекти можна дізнатись за цим посиланням: http://eap-csf.org.ua/zustrich-peremozhtsiv-konkursu-gromadska-sinergiya-posilennya-uchasti-gromadskosti-v-yevrointegratsiynih-reformah/

IMG_3641

Що стосується  конкурсу регрантингу-2017 ФГС СхП, є дві організації-учасниці РГ1, які реалізують проекти спільно з організаціями з інших країн Східного Партнерства:

1) Проект “Форум аналітичних центрів Східного Партнерства-2017″, де партнером з українського боку є Інститут світової політики;

2) Проект “Розвиток потенціалу гендерних підгруп Національних платформ Вірменії, Грузії, Білорусії і України”, в якому від України бере участь Бюро гендерних стратегій і бюджетування”, детальніше про проект: Bureau of gender strategies;

Представники відповідних організацій, присутні на зустрічі (Андрій Кулаков, Ірина Сушко, Людмила Чабак, Юлія Савельєва) розповіли про цілі і плани своїх проектів.

Окрім того, Ірина Сушко (“Європа без бар’єрів”) анонсувала захід з нагоди набуття чинності безвізового режиму для України. А саме, планується, що 11 червня, коли безвіз вступить в дію, представники громадянського суспільства і ЗМІ, які докладали зусилля для цього, потягом Інтерсіті “Київ-Перемишль” приїдуть до Польщі, де зустрінуться з представниками мерії міста, політичних партій, фундації ім. Стефана Баторія. В  ініціативі також візьмуть участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе. У Перемишлі відбудеться спільний брифінг за участю ключових учасників цієї ініціативи.

IMG_3698

3) Формування підгруп і обрання координаторів відповідних підгруп

За  підсумками засідання РГ1, що відбувалося у грудні 2016 р. (http://eap-csf.org.ua/vidbulosya-zasidannya-robochoyi-grupi-1-unp-fgs-shp/), в рамках Робочої групи 1 було сформовано 4 підгрупи. Під час засідання 2 червня було обрано координаторів відповідних підгруп:

1) Юлія Савельєва – координатор підгрупи “Права людини і гендерна рівність”;

2) Максим Хилько – координатор підгрупи “Безпека і стабільність”;

3) Марина Козловська – координатор підгрупи “Належне урядування і секторальні політики”;

4) Людмила Чабак – координатор підгрупи “Свобода слова, медіа і стратегічні комунікації”.

Також учасники засідання вирішили перенести сферу медіа і боротьби з пропагандою, що раніше була визначена в рамках компетенції підгрупи “Безпека і стабільність”, до сфери компетенції підгрупи 4 “Свобода слова, медіа, і стратегічні комунікації”, а назву групи розширити (раніше називалася “Стратегічні комунікації”). Підгрупу “Належне урядування” за ініціативою координатора підгрупи Марини Козловської було перейменовано у “Належне урядування і секторальні політики”.

Перелік учасників підгруп тут: WG1_Subgroups.

4)     Планування діяльності РГ1 на друге півріччя 2017 рр. (заходи, аналітична діяльність; ідеї щодо пріоритетних ініціатив, які можна реалізувати у співпраці з проектом “Громадська синергія”)

Учасники засідання обговорили ряд ідей, які можна реалізувати у другому півріччі 2017 р. Водночас, було погоджено, що конкретніше ініціативи обговорюватимуться в онлайн-режимі в межах розсилки РГ1 та відповідних підгруп.

IMG_3656

Засідання відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом і виконується Міжнародним фондом «Відродження»