Відбулася зустріч представників УНП і проекту «Громадська синергія» з Іванною Климпуш-Цинцадзе

04
Кві
2017
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

30 березня 2017 р. в приміщенні Кабінету міністрів України відбулася зустріч представників Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства і проекту “Громадська синергія” з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.

IMG_0343

У зустрічі взяли участь Геннадій Максак (Національний координатор УНП), Юрій Вдовенко (член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства), Андрій Кулаков (Координатор РГ1 «Демократія, права людини, належне врядування і стабільність»), Ірина Сушко (ГО «Європа без бар’єрів», Національний Координатор УНП у 2016 р.), Зоряна Міщук (ключовий експерт проекту «Громадська синергія»), Дмитро Шульга (директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”, яка реалізує проект “Громадська синергія”) і Ольга Машталер (Секретар УНП). Зі сторони Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, окрім п. Іванни Климпуш-Цинцадзе,  взяла участь також Зоряна Макаруха, начальник управління координації відносин України з ЄС.

Говорили про необхідність надання нового імпульсу і змісту політиці Східного Партнерства, а також про те, як забезпечити координацію спільних зусиль у цьому процесі. Також предметом дискусії було узгодження співпраці щодо ряду завдань і викликів у сфері європейської інтеграції, які стоять зараз перед Україною. Іванна-Климпуш-Цинцадзе запевнила представників УНП в тому, що уряд дуже зацікавлений у співпраці з громадянським суспільством і відкритий до обговорення можливостей для такої співпраці.

IMG_0347ed

Геннадій Максак наголосив на тому, що Україна має потенціал і практичні інструменти для лідерства у багатосторонньому форматі Східного Партнерства, і потрібно цими можливостями ефективно і правильно скористатися. В свою чергу, співпраця УНП з іншими країнами Східного Партнерства дає можливість запозичувати кращі практики, втілені в цих країнах, та передавати їм український досвід. Говорили про експертно-аналітичний потенціал Платформи – зокрема, про те, що зараз УНП планує реалізувати експертну ініціативу щодо оцінки пріоритетів та очікуваних досягнень Східного Партнерства на 2017-2020 р., і про те, наскільки ця аналітична оцінка може бути корисна уряду і профільним міністерствам. Учасники зустрічі погодились, що в процесі вироблення спільної політики Східного Партнерства потрібно враховувати політичний контекст і те, що Східне Партнерство неоднорідне за своєю структурою і на практиці фактично працює в форматі двох коаліцій. Одна група країн – Україна, Грузія, Молдова – намагаються проводити у себе реформи і йти шляхом наближення до ЄС, інша група країн – Вірменія, Азербайджан, Білорусь – займають більш обережну і пасивну позицію і в процесі прийняття рішень намагаються дотримуватись такої позиції, яка б не зіпсувала їхні стосунки з Російською Федерацією. Водночас, як зазначив Геннадій, агресія з боку Росії по відношенню до України, Грузії і Молдови об’єднує ці країни у необхідності посилення безпекового компоненту у рамках ініціативи Східного Партнерства. В перспективі, вважає Національний координатор УНП і співголова Керівного комітету ФГС СхП, потрібно створити окрему урядову платформу у рамках СхП і Форуму.

IMG_0375ed

Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без барєрів» звернула увагу на необхідності проведення грамотно побудованої інформаційної кампанії щодо впровадження в Україні безвізового режиму. Громадянам України, вважає Ірина, важливо роз’яснити всі технічні процедури і правила щодо перетину кордону в умовах безвізового режиму, щоб зменшити ризики застосування механізму призупинення безвізу у разі численних порушень. Водночас Ірина наголосила, що в процесі комунікації з громадянами важливо підкреслювати, що безвізовий режим – це результат важливих реформ, які Україна спромоглася провести, і саме це становить велике досягнення України.

Учасники зустрічі обговорили, як Платформа може долучитися до вироблення і реалізації комунікаційної стратегії уряду, а також над тим, які теми можна розвивати після того, як Україна отримає безвізовий режим. Серед основних ідей звучала необхідність посилення економічної співпраці між Україною, Грузією та Молдовою, створення своєрідної зони вільної торгівлі між цими країнами. Була досягнута згода щодо продовження комунікації і напрацювання спільної стратегії дій задля реалізації обговорених ідей.