В рамках робочого візиту ГО “Бюро соціальних та політичних розробок” до Грузії відбулося ряд зустрічей з питань соціального діалогу та розпочала роботу Платформа децентралізації соціальних сервісів Східного партнерства

02
Бер
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 5 / новини членів УНП / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

 photo_mainНаприкінці січня відбувся візит представників ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» до Грузії (міст Тбілісі та Кутаїсі), що відбувся в рамках проекту «Соціальний розвиток-сталий розвиток» за підтримки Eastern Partnership  Civil Society Facility. Метою візиту було дослідження соціального компоненту сталого розвитку  регіону Імеретія. В рамках візиту було проведено низку зустрічей, зокрема, з головою Об’єднаних профспілок Грузії Іраклієм Петрашвілі, Національним координатором Грузинської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Лашою Тугуші, керівництвом Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Грузії, віце-мером м.Кутаїсі Ніно Твалтвадзе. За підсумками реалізації проекту «Крок вперед до децентралізації соціальних послуг в державах Східного партнерства», що здійснювався за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2017 р., підписано Меморандум (англійська версія документу) про створення Платформи децентралізації соціальних сервісів країн Східного партнерства.

Важливість співпраці у сфері недискримінації та гендерної рівності, необхідність обміну досвідом між двома країнами, зокрема, щодо імплементації антидискримінаційних Директив Ради ЄС стали основними темами обговорення під час зустрічі з головою Об’єднаних профспілок Грузії Іраклієм Петрашвілі.  Під час зустрічі Ростислав Дзундза розповів про проектну діяльність Бюро соціальних та політичних розробок, а також презентував звіт Української сторони Платформи громадянського суспільства «Від цілей до результатів: щодо виконання угоди про асоціацію очима стейкхолдерів», як співавтор в частині недискримінації та гендерної рівності в сфері праці, зайнятості та послуг. Натомість Голова об’єднаних профспілок Грузії проінформував про стан справ у цій сфері в Грузії – зокрема, про програми та проектну діяльність щодо гендерної рівності. Іраклій Петрашвілі погодився з тим, що ефективна імплементація антидискримінаційного законодавства ЄС є запорукою рівних можливостей у праці і повинна бути пріоритетною в профспілковій діяльності.

На зустрічі з Національним координатором Грузинської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Лашою Тугуші, Ростислав Дзундза підкреслив необхідність кооперації організацій громадянського суспільства та соціальних партнерів країн Східного партнерства, розповів про вже зроблені кроки у цьому напрямку та майбутні перспективи. Також голова «Бюро соціальних та політичних розробок» проінформував про діяльність організації у сфері рівності та протидії дискримінації, застосування успішних корпоративних практик та європейських стандартів рівності на робочому місці. В рамках зустрічі  також презентовано та обговорено аналітичний звіт УС ПГС.

На зустрічі з представником Фонду ім.Фрідріха Еберта в Грузії, що входить до Грузинської національної платформи ФГС СхП, Ростислав Дзундза вказав на можливості співпраці з Фондом щодо розробки методики моніторину виконання Угоди про Асоціацію громадянським суспільством в Грузії за прикладом української сторони. Представниця Фонду Іріна Сепартладзе в свою чергу  розповіла про ініціативи, що здійснюються фондом Еберта в Грузії. Обидві сторони погодились щодо необхідності проведення громадського моніторингу імплементації антидискримінаційного законодавства ЄС, зокрема, Директив ЄС та Конвенцій Міжнародної організації праці ратифікованих в Грузії, Молдові та Вірменії.

Також в рамках візиту відбулась зустріч з членами Науково-інтелектуального клубу «Діалог поколінь», під час якої стипендіат EaP Civil Society Facility Богдан Д’яченко презентував український досвід досягнення соціального компоненту сталого розвитку в рамках проекту «Соціальний розвиток-сталий розвиток».

photo2Під час зустрічі з віце-мером Кутаїсі Ніно Твалтвадзе було обговорено стан реалізації 3-х компонентів проекту у місті Кутаїсі: гендерної рівності, соціальних послуг та соціального діалогу.  Мерія Кутаїсі надала інформаційну підтримку проекту та  офіційного листа, який увійде у портфоліо проекту. Зокрема, цікавим для розгляду досвідом було створення посади Уповноваженого з гендерних питань при мерії. Також на рівні органів місцевого самоврядування було створено Раду гендерних питань, в яку входять також представники НУО. Як повідомили представники мерії Кутаїсі, у 2018 р. для розв’язання гендерних питань було виділено частину бюджетних коштів. Окрім того, відповідно до статистичних даних, у місті зросла активність жінок у спорті та в молодіжних проектах.

Після зустрічі з віце-мером у міста Кутаїсі в рамках однойменного проекту відбулась презентація та дискусія для членів ГО “RICDOG” щодо шляхів досягнення соціального компоненту сталого розвитку на прикладах з української практики, на презентації також були присутні волонтери з Португалії.

Важливою частиною поїздки було підписання Меморандуму про створення Платформи децентралізації соціальних послуг в країнах Східного партнерстваМеморандум передбачає об’єднану роботу організацій-учасниць з питань соціального діалогу, соціальних сервісів і протидії дискримінації на робочих місцях з метою підвищення ефективності цих напрямів в країнах Східного партнерства. Меморандум створює платформу, основною ціллю якої є вдосконалення механізмів управління соціальними послугами – через їх подальшу децентралізацію і посилення ролі місцевого самоврядування, вдосконалення управління державними видатками на соціальні послуги, модернізація існуючих і впровадження нових соціальних послуг. Базовим постулатом децентралізації соціальних послуг стає передача більшої частини бюджетного фінансування на надання соціальних послуг у громадах, на дому. Формування і розвиток сучасної системи соціальних послуг з домінуванням на рівні місцевої громади дозволить:

- розширити спектр цільових соціальних груп і одночасно підвищити адресність і якість надання соціальних послуг;

- забезпечити доступність, ефективність розподілу і використання фінансових, матеріальних, кадрових ресурсів завдяки кращому реагуванню на потреби людей;

- забезпечити чіткий взаємозв’язок між засобами, які платять платники податків, і послуг, що надаються в суспільстві за рахунок цих коштів;

- створити сприятливі умови для надання соціальних послуг недержавними суб’єктами.

ГО “Бюро соціальних та політичних розробок” вже декілька років веде активну роботу в цій сфері. Зокрема з метою виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію щодо забезпечення соціального діалогу, соціального захисту та соціального залучення експерти Бюро приймали участь в розробці та адвокатуванні  проекту Закону України «Про соціальні послуги» (реєстр. No 4607), спрямованого на реформування системи надання соціальних послуг. Законопроект був прийнятий за основу в першому читанні Верховною Радою України в березні минулого року.

Джерело: https://www.bureau.in.ua/index.php/news/230-pochatok-roboti-platformi-detsentralizatsiji-sotsialnikh-servisiv-skhidnogo-partnerstva