В Чернівцях пройшов круглий стіл на тему «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики»

09
Жов
2017
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 5 / новини членів УНП / Пряма мова / РГ5

6 жовтня в м. Чернівці відбувся круглий стіл на тему «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики».

В круглому столі взяли участь представники місцевих органів влади, громадські активісти, підприємці, представники громадських організацій, які представляють інтереси МСБ.

IMG_4843

Слід відзначити високу зацікавленість питанням налагодження взаємодії влади та бізнесу органів влади Чернівецької області. До участі в круглому столі долучилися:

Савкін Віталій – директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації;

Цуркан Ярослав – начальник відділу адміністративно-територіальної реформи та децентралізації Чернівецької обласної ради;

Гаіна Валентина – начальник відділу економічного аналізу, планування та енергоменеджменту Чернівецької міської ради;

Волкова Людмила – департамент економіки Чернівецької міської ради;

Ілюк Леонід – Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області.

Головна дискусія розгорнулася навколо питання успішних практик забезпечення ефективного діалогу між владою та бізнесом.

IMG_4851 Міський Голова м. Нетішин Олександр Супрунюк зазначив, що «передбачені законодавством механізми взаємодії бізнесу і влади, сьогодні не працюють». В той же час, існує значна кількість можливостей ефективної взаємодії, в основі якої лежить бажання співпраці. Олександр Супрунюк поділився власним досвідом співпраці влади і бізнесу за час його перебування на посаді мера міста. Так, в місті Нетішин створена Рада директорів підприємств м. Нетішин, Агенція місцевого розвитку тощо, які забезпечують комунікацію з урахуванням особливостей регіону. Як зазначив п. Олександр, бізнес-структури та громадські організації повинні взяти в свої руки ініціативу по реформування сфери МСБ. Організаційна оформленість представників МСБ та надання чітких обґрунтованих пропозицій і напрацювань мають стати основою ефективної взаємодії.

IMG_4852Ігор Метлюх, Голова ГО «Комітет підприємців міста Івано-Франківська» у своєму виступі зазначив, що, на жаль, «громадські ради, як механізм взаємодії сьогодні не виправдали покладених на них сподівань».

В більшості випадків пропозиції громадських рад не сприймаються міськими адміністраціями. Існують випадки, коли головою громадської ради «обираються» особи, наближені до влади. Доповідач повідомив, що громадськість Івано-Франківська виступила з пропозицією внести до Регламентів міської ради пункт, який передбачатиме, що всі результати громадських обговорень будуть долучатися до проектів нормативно-правових актів під час розгляду питання виконкомом. Такий механізм дозволить підвищити ефективність комунікації та не дасть можливість звести процес обговорення до простої «галочки» – «обговорення з громадськістю відбулося».

IMG_4896Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Володимир Дорош під час свого виступу зазначив, що «головною проблемою в комунікативному процесі сьогодні є відсутність політичної та громадянської відповідальності як у представників влади, так і в представників бізнесу». Водночас доповідач зазначив, що сьогодні інформаційні технології дозволяють використовувати додаткові механізми в комунікативному процесі. Так, п.Володимир навів приклад Чернівецької області, коли громадські активісти використали механізм індивідуальних звернень. Таким чином до органів влади надійшло більш ніж 7 тис. електронних листів з повідомленням про непідтримання громадськістю рішень влади. В кінцевому результаті, органи влади вимушені були врахувати позицію громади.

За результатами круглого столу учасники виділили головні питання, вирішення яких дозволить покращити взаємодію МСБ з органами влади:

-       необхідність навчання та інформування – як представників бізнес- середовища, так і представників органів влади про успішний український досвід взаємодії;

-       перегляд критеріїв розподілу бізнес-середовища на мікро, малий, середній, великий, визначених ст.55 Господарського кодексу України, які передбачають прив’язку до обсягів річного доходу в еквіваленті від 2 до 50 мільйонів євро;

-       необхідність консолідації та організаційного оформлення середовища МСБ.

IMG_4864

Круглий стіл організовано Громадською організацією «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».