В Брюсселі відбулося засідання Робочої групи 4 «Контакти між людьми» Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

24
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 4 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ4

WG4-post-23-4 липня в Брюсселі пройшло щорічне засідання Робочої групи 4 «Контакти між людьми» (РГ4) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Упродовж двох днів заходу учасники ознайомились з процесом внутрішнього реформування Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, скоригували поточні Щорічні плани та комунікаційні стратегії Робочої групи 4, дізналися про проекти РГ4, які фінансуються в рамках регрантингу ФГС СхП 2018 року. Окрім того, учасники мали можливість взяти участь у тренінгу щодо написання ефективних інформаційних повідомлень  та успішних грантових заявок, а також озвучити ключові позиції для стейкхолдерів ЄС, що взяли участь у засіданні (зокрема, Марта Витриковська з  Європейської служби зовнішньої дії (ЄСЗД) та Каміла Партика з Генерального директорату з питань освіти та культури (DG EAC).

Зустріч відкрив Мікалай Кванталіані (Mikalai Kvantaliani), член Керівного комітету ФГС СхП, Асоціація «Нова група». Презентуючи порядок денний засідання, він наголосив на необхідності переглянути поточні Робочі плани РГ4, які були напрацьовані під час Щорічної асамблеї в Таллінні, а також донести основні позиції до стейкхолдерів з ЄС. Наталія Єрашевіч, Директор Секретаріату ФГС СхП та Мікалай Кванталіані ознайомили учасників з внутрішніми механізмами діяльності Форуму та внутрішніми реформами, яких зазнав Форум останнім часом.  Під час обговорення цих змін учасники запропонували  – як ідею для подальшої розробки експертами, що працюють над внутрішньою реформою Форуму – розробити кодекс поведінки відповідно до Стамбульських принципів ефективного розвитку ОГС.

Інші пропозиції також озвучила Марія Симонова, що поділилась своїм досвідом, який вона отримала під час зустрічі Платформи №4, що відбулась наприкінці червня. Марія надала 6 корисних порад для тих, хто планує відвідати подібні заходи в рамках діяльності Платформ і Панелей СхП. Окрім того, вона наголосила на важливості використання різних комунікаційних стратегій в комунікаціях до громадянського суспільства та урядів.

Зустріч також була чудовою можливістю розповісти про три проекти, що фінансуються в рамках регрантингу Форуму 2018 року. Відповідні проекти презентували Артур Газарян (Artur Ghazaryan, «Молодь для підприємництва в сільській місцевості», Вірменія), Овсеп Хуршудян (Hovsep Khurshudyan «Зростання економічних можливостей молоді шляхом соціального підприємництва, Вірменія) і Тетяна Пошевалова («Креативне Східне партнерство», Білорусія).

WG4-post-1

Під час другого дня заходу учасники мали можливість взяти участь у двох навчальних сесіях – «Фандрейзинг та написання успішних грантових заявок», яку проводив Григор Єрицян (Grigor Yeritsyan, Прогресивна молодь Вірменії) та «Як писати ефективні інформаційні повідомлення та як успішно і чітко визначати цільові аудиторії/стейкхолдерів ЄС», яку провела Дарія Мустафаєва. Метою тренінгів було покращити комунікаційні навички учасників, які б дозволили їм максимально долучатись до офіційних зустрічей Східного партнерства та зустрічей зі стейкходерами.

Пізніше участь у засіданні також взяли представники інституцій ЄС. Марта Витриковська (Європейська служба зовнішніх справ, ЄСЗС) була зацікавлена дізнатись більше про майбутню Молодіжну конференцію Східного партнерства, що відбудеться в листопаді, а також про програми для молодих підприємців. Пані Витриковська висловила свою підтримку ідеям щодо проведення навчання з питань внутрішньої міграції та переміщення осіб, які запропонувала Юлія Харашвілі, та включення їх результатів до звітів ЄСЗС.

Каміла Партика, Генеральний Директорат Європейської комісії з питань освіти (DG EAC) представила декілька основних концепцій в контексті нової Програми «Культура та креативність», зосередившись на питаннях соціального підприємництва. Учасниками програми також є країни Східного партнерства, а, отже всім шістьом державам регіону необхідно буде переглянути процес імплементації програми, а також пов’язані з нею питання забезпечення якості освіти. Каміла Партика також висловила свої думки щодо ролі громадянського суспільства в забезпечені цього процесу, як в якості спостерігача (a watchdog), так і  партнера в обговореннях.

Члени Робочої групи 4 презентували представникам інституцій ЄС – Марті Витриковській та Камілі Партиці – позиційний документ, який вони напрацювали під час роботи в маленьких групах протягом тренінгів та сесій:

Робоча група 4 рекомендувала ЄС підтримати розвиток молодіжного підприємництва за допомогою існуючих програм і інструментів підтримки шляхом розширення Програми ЄС і Східного партнерства «Культури і креативність», а також квот СхП в рамках дії програми Єразмус для молодих підприємців.

В Робочій програмі Платформи №4 та Панелі з питань освіти, культури і молоді – культура і креативність не мають розглядатись виключно в контексті питань молоді. Громадянське суспільство повинно мати можливість впливати на пріоритети Програми ЄС і Східного партнерства «Культура і креативність» протягом третього етапу її діяльності, а також на будь-які інших програми, передбачені в цій галузі. Також учасники запропонували розвивати Форум культури Східного партнерства як флагманський проект та розробити інструмент для підготовки ключових культурних гравців і громадянського суспільства країн Східного партнерства.

З метою сприяння доступній якісній освіті та навчанню в країнах Східного партнерства, і забезпечення її відповідності стандартам та рекомендаціям якості освіти в Європейському регіоні вищої освіти, пріоритетами мають бути акредитація дипломів неформальної освіти (тренінги, воркшопи тощо), рівні умов праці та доступу до ринку освіти для всіх, хто надає освітні послуги.

Розбудова миру є наскрізним питанням, що має бути розглянутим в рамках «20 очікуваних досягнень до 2020 року» і в рамках діяльності підгрупи РГ4. Учасники запропонували, щоб невелика група з питань розбудови миру проводила дослідження наслідків переміщення осіб та процесів розвитку в країнах Східного партнерства  – зосереджуючись на питаннях внутрішньої міграції (внутрішньо переміщені особи, біженці, шукачі притулку тощо).

Позиції та рекомендації, напрацьовані в рамках засідання Робочої групи 4 ФГС СхП, були озвучені представниками робочої групи перед стейкходерами ЄС під час засідання Панелі Східного партнерства з питань освіти, молоді та культури, що відбулася 5 липня в Брюсселі.

Звіт за підсумками засідання Робочої групи 4: WG4-Meeting-Report-2018-1

Позиційний документ РГ4 ФГС СхП: EaP-CSF-Position-Paper-WG4

Більше фото з засідання 

IMG_6227

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-working-group-on-contacts-between-people-address-future-challenges-at-its-annual-meeting-in-brussels/