Спільне засідання Робочих груп ФГС СхП з питань економічної інтеграції та соціально-трудової політики: підсумки

01
Чер
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 2 / Новини РГ 5 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ2 / РГ5

pic1

15-16 травня в Брюсселі відбулося спільне засідання Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та узгодження з політиками ЄС» і Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог». Учасникам зустрічі було презентовано нову інституційну структуру платформ та тематичних панелей Східного партнерства як унікальний формат співпраці між урядами країн Східного партнерства, високопосадовцями та країнами-членами ЄС за участі громадянського суспільства. Також учасники дізналися, чому, услід за реформуванням структури Східного партнерства, необхідно реформувати також і структуру Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

З метою забезпечення прозорості національні платформи та робочі групи тепер мають доступ до списків представників ФГС СхП в платформах та панелях Східного партнерства, а також комплексного календаря планування, що включає офіційні зустрічі та заходи.

Учасники зустрічі також обговорили з представниками Секретаріату ФГС СхП та Керівного комітету зміни в регрантингових процедурах Форуму і пропозиції щодо покращення комунікації з національними платформами. Були презентовані комунікаційна стратегія 2018-2020 рр., в тому числі щодо забезпечення впізнаваності Форуму в платформах та панелях Східного партнерства, а також рекомендації для підвищення впізнаваності проектів регрантингу та національних платформ.

В контексті виконання стратегії інституційного розвитку та нового формату проведення робочих груп Форуму представники громадянського суспільства взяли участь  у тренінгах на тему інформування окремих цільових аудиторій, процесу прийняття рішень в ЄС та написання успішних проектних заявок.

На зустрічах зі стейкхолдерами члени робочих груп мали можливість висловити свої запитання, ідеї та коментарі Максиму Баблону (Maxime Bablon), який представляє Генеральний директорат з питань внутрішніх ринків, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу  (DG GROW) та Фредерік Ришене (Frédérique Rychener) з Генерального директорату з питань працевлаштування (DG EMPL). На першій зустрічі члени робочих груп закликали ЄС сприяти гармонізації класифікаційних критеріїв для визначення малого та середнього бізнесу. Також є потреба сприяння ЄС в покращенні бізнес-клімату для малого та середнього бізнесу, в тому числі норм щодо процедур банкрутства. Зустріч з директоратом з питань працевлаштування стосувалася покращення умов праці та освітніх стандартів в країнах Східного партнерства.

pic 2

Інші підсумки спільного засідання РГ2 та РГ5 стосувалися окремих аспектів роботи Форуму, зокрема:

  • В контексті запланованої Молодіжної конференції Східного партнерства (EaP Youth Conference) у Відні в листопаді, група з питань працевлаштування молоді напрацювала спільні рекомендації з метою покращення стандартів праці в країнах Східного партнерства, насамперед, для молоді в умовах «відтоку мізків», задля створення гідних робочих місць і розвитку узгодженого законодавства в країнах Східного партнерства та шляхом прийняття двосторонніх договорів між ЄС та країнами Східного партнерства.
  • В контексті неофіційної зустрічі міністрів з питань цифрової економіки, що запланована на червень 2018 р., члени підгрупи з питань гармонізації цифрових ринків розробили конкретні рекомендації щодо покращення урядування та координації шляхом розробки політики з гармонізації цифрових ринків, напрацювання планів дій та національних дорожніх карт.
  • Представники країн, що підписали Угоду про асоціацію та ПВЗВТ, поділилися з вірменськими колегами своїми думками та кращими практиками щодо успішної імплементації Угод про асоціацію.
  • Обговорюючи бізнес-клімат та питання діяльності малого та середнього бізнесу (МСБ), члени Робочої групи напрацювали рекомендації щодо подальшої підтримки наближення законодавства з питань МСБ. Вони поділилися кращими прикладами  щодо ключових аспектів, таких, наприклад, як залучення жінок в сферу бізнесу та інновацій, а також озвучили запит на посилення технічної співпраці для забезпечення прозорості в процесі виконання грантів ЄС. 

pic 3

 Протокол засідання: WG2-WG5-Meeting-Report

 Фотогалерея зустрічі

 Матеріали тренінгів (англійською мовою):

 Тренінг 1. Як успішно донести повідомлення до цільових аудиторій/стейкхолдерів ЄС

-        Інструменти адвокації: Advocacy-tools;

-        Комунікації (презентація, частина 1 – Comms-workshop_1);

-        Комунікації (презентація, частина 2 – Comms-workshop_2);

-        Адвокація – план дій – приклади: Advocacy-Action-Plan-template;

-        Аналіз стейкхолдерів: Stakeholder_mapping;

-        Корисні лінки: Useful-links.

 Тренінг 2. Вступ до процесу прийняття рішень у Брюсселі. Інституції ЄС

 -       Структура ЄС (презентація – EU-structure_training);

 Тренінг 3. Написання успішних грантових заявок

-        Написання проектних заявок (презентація – Grant-proposals-writing_LD);

-        Написання успішних проектних заявок для Європейської комісії (презентація – Writing-successful-EC-Project-proposals-MDC).

Джерело: http://eap-csf.eu/annual-meeting-of-eap-csf-working-groups-2-and-5/