В Брюсселі відбулася 7-ма сесія ПА Євронест, в ній взяли участь співголови Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

07
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП

euronest-newsletter

25-27 червня в Брюсселі проходила 7-ма сесія Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ (з програмою, перебігом та основними результатами сесії можна ознайомитися тут).

Найкращий спосіб боротися із викликами, з якими наразі зіштовхнулися Євросоюз та країни Східного партнерства – зокрема, у сферах безпеки та міграції, – це впроваджувати реформи. Таким був лейтмотив зустрічі депутатів Європарламенту та країн Східного партнерства, яка відбулася 26 червня.

 «Протягом останніх семи років Парламентська асамблея Euronest розглядала різні питання економічного, політичного та культурного життя. Ми проводили зустрічі, щоб обмінятись думками, навчатись одне в одного та посилювати нашу свободу та суверенітет. Дуже важливо, аби рішення, які ми тут приймаємо, приносили прямі вигоди громадянам країн-партнерів та держав-членів ЄС», – підкреслив Віце-президент Європарламенту Здзіслав Краснодембський (Європейські консерватори і реформісти; Польща) під час відкриття у Брюсселі 7-ої сесії Парламентської асамблеї Euronest. У сесії взяли участь депутати Європарламенту та народні обранці з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Вони обговорювали, зокрема, спільні виклики для Східного партнерства.

Співголова Euronest Ребекка Гармс (Зелені/Європейський вільний альянс; Німеччина) запропонувала, щоб у рамках Парламентської асамблеї зосередити основну увагу на визначенні кращих шляхів допомоги країнам-партнерам у впровадженні реформ та вирішенні викликів регіональної безпеки, зокрема у таких сферах, як постачання енергоносіїв та енергетична інфраструктура, кібератаки, фейкові новини, організована злочинність та міграція. «ЄС також має відігравати активнішу роль у мирному розв’язанні заморожених конфліктів», – додала Гармс.

Молдавський депутат та Співголова Euronest Маріан Лупу зробив огляд кроків у сприянні роботи Асамблеї протягом останніх двох років. Йшлося про створення спеціальної робочої групи для угод про асоціацію та просування моделі «Східне партнерство плюс». Результатом цього може стати приєднання східних партнерів до митного та енергетичного союзу ЄС або до Шенгенської зони.

27 червня участь у сесії взяли співголови Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Кшиштоф Бобінскі (Krzysztof Bobinski) та Александра Каталозішвілі (Aleksandra Kalatozishvili). У своєму виступі перед депутатами Європарламенту та представниками парламентів країн Східного партнерства вони привітали перспективу змін, що з’явилася в регіоні Східного партнерства в результаті успішних мирних вуличних протестів у Вірменії. Вони також виразили стурбованість щодо окремих негативних тенденцій в країнах Східного партнерства, особливо щодо недавніх подій у Грузії та Молдові та закликали до реформ з метою подолання корупції та обмеження впливу олігархів. Також співголови Форуму наголосили на необхідності посилення фінансування громадянського суспільства в рамках наступного бюджету ЄС (Multi-Annual Financial Framework (MFF).

Детальніше про участь співголів дивіться тут, повний текст виступу – Euronest-Speech

За підсумками 7-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ було прийнято 7 резолюцій (тексти доступні англійською та російською мовами):

- «Про виклики безпеки в країнах «Східного партнерства» і посилення ролі ЄС в їх подоланні»

- «Про прямі іноземні інвестиції в країнах-членах ЄС і Східноєвропейських країнах-партнерах»

- «Про розвиток енергоефективності і енергетичної стабільності в ЄС і Східноєвропейських країнах-партнерах»

- «Про боротьбу з неформальною зайнятістю і неоформленою працею та про посилення соціального забезпечення працівників в Європейському Союзі і Східноєвропейських країнах-партнерах»

- «Про українських політв’язнів в Росії, зокрема, Олега Сенцова»

- «Про прискорення ратифікації в парламентах держав-членів ЄС Угоди про всеохоплене і розширене партнерство між Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їх держав-членів, з однієї сторонни, та Республікою Вірменія, з іншої сторони»

- «Про багаторічну фінансову программу ЄС на період після 2020 р. і моделі розвитку «Східного партнерства+»»

 

Довідка

3 травня 2011 року в Брюсселі було створено Парламентську асамблею Euronest – парламентську інституція Східного партнерства Євросоюзу. Її зустрічі відбуваються раз на рік. Їхня мета – сприяти політичній асоціації та подальшій економічній інтеграції між Євросоюзом та його східними сусідами: Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною. Від Європарламенту участь у засіданнях беруть 60 депутатів, від кожного східного партнера – по 10. Білорусь поки не бере участі у діяльності Асамблеї, але, щойно будуть виконані політичні вимоги, її представників буде запрошено до засідань.