Успіх Угоди про асоціацію неможливий без широкої участі громадськості

14
Кві
2014
Категорії: Анонси / Новини

Угода про асоціацію, підписана 21 березня 2014 року, пропонує українському суспільству нові формати співпраці з ЄС на усіх рівнях. Зокрема, статтею 469 Угоди передбачено заснування Платформи громадянського суспільства (далі – Платформа), в рамках якої найрізноманітніші групи громадянського суспільства України зможуть побудувати ефективний інструмент двосторонньої співпраці з ЄС, що розширить можливості незалежного контролю над процесом імплементації Угоди про асоціацію.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (далі – Нацплатформа) протягом п’яти років представляє українське громадянське суспільство в європейських інституціях. Нацплатформа активно сприяла підписанню Угоди про асоціацію, здійснюючи моніторинг підготовки до підписання, а згодом захищала право України на підписання Угоди під час Євромайдану.

Розуміючи нагальну важливість представництва громадянського суспільства України в ЄС після підписання Угоди, Нацплатформа ініціювала обговорення концепції та порядку денного Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС. Бачення Нацплатформи полягає в тому, щоб створити дієвий майданчик для обговорення, дорадчої роботи та моніторингу імплементації Угоди про асоціацію згідно з її змістом і ключовими цілями. Відповідна концепція була ухвалена Нацплатформою 2 квітня 2014 р., а згодом запропонована Європейській комісії, презентована  Кабінету Міністрів України, розглянута Представництвом ЄС в Україні, а також схвалена експертами.

Оскільки йдеться про необхідність якнайширшого представництва українського громадянського суспільства у діалозі з ЄС, Нацплатформа запрошує до обговорення концепції Платформи усі зацікавлені сторони. Для цього УНП проводить експертний круглий стіл  «Моделі участі громадськості в імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС», куди запрошує представників різноманітних груп інтересів в рамках громадянського суспільства.

Експертний круглий стіл проходитиме 18 квітня з 13.00 до 15.00 години у приміщенні Великої Конференц-зали Академії наук України за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 55. Для реєстрації та акредитації просимо звертатись до Ганни Гребеннікової на адресу ann.grebenn@gmail.com та за телефоном +380977305755.

Концепція створення Платформи громадянського суспільства 

Програма експертного круглого столу