УНП ФГС СхП бере на себе лідерство у створенні передбаченої Угодою про Асоціацію Громадської платформи Україна-ЄC

26
Бер
2014
Категорії: Анонси / Заяви / Новини / Пряма мова

 

26 березня відбулось засідання Керівного Комітету (КК) Української національної платформи (УНП) ФГС СхП, на якій КК визначив цілі на найближчий час та обговорив нові можливості для УНП після підписання Угоди про Асоціацію 21 березня 2014. На думку Національного координатора УПН ФГС СхП О. Сушка, основним завданням для українського громадянського суспільства у найближчі місяці стане запровадження  ефективного механізму співпраці між України та ЄС.

Так, у статті 469 Угоди про Асоціацію передбачено створення Платформи громадянського суспільства для проведення двосторонніх консультацій між ГС України та стороною ЄС, Європейським економічним та соціальним комітетом (ЄЕСК). Разом із тим, Угода не пропонує конкретного рішення щодо структури та складу Платформи, більше того, покладає на саму Платформу обов’язки визначення власного регламенту й процедур.

Як зазначив координатор Робочої Групи 5 «Соціальний діалог» Ростилав Дзундза, Європейський соціально-економічний комітет є консультативним органом Європейського союзу, до складу якого входять роботодавці, профспілки, професійні об’єднання та інші представники груп інтересів. ЄЕСК представляє їхню позицію та захищає їхні інтереси у діалозі з Європейською комісією та Європейським парламентом.

Беручи до уваги важливий момент у відносинах між Україною та Євросоюзом, Українська національна платформа Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства готова обговорити організаційні рамки та структуру майбутньої співпраці, а також виступити з пропозиціями щодо створення ефективного двостороннього формату співпраці між громадянським суспільством України та ЄС.

Базуючись на внутрішніх консультаціях, розробках незалежних експертів та переговорах із Спільними представницькими органами профспілок та роботодавців, Федерацією роботодавців України, Федерацією профспілок України, Конфедерацією вільних профспілок України та іншими, УНП ФГС СхП планує виробити власну концепцію та регламент, котрий буде узгоджено з ЄЕСК.

Спільну позицію УНП ФГС СхП щодо формату Платформи громадянського суспільства буде узагальнено на експертній зустрічі 18 квітня 2014, куди буде запрошено представників усіх зацікавлених сторін. Уже в травні 2014 р. почнуться переговори із ЄЕСК щодо визначення конкретного механізму двосторонньої співпраці.