Учасники РГ 4 «Контакти між людьми» висловилися за лібералізацію законодавства про волонтерську діяльність

02
Жов
2013
Категорії: Новини / Новини РГ 4

Під час засідання Робочої групи «Контакти між людьми», яке проходило в рамках річної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, було прийнято Звернення до профільних міністерств та комітетів Верховної Ради України в якому вказувалася потреба на внесення змін до комплексу законодавства, що регулює волонтерську діяльність.
Основною проблемою є неможливість отримання статусу волонтерської організації, без якого українські громадські організації не мають можливості запрошувати іноземних волонтерів. Через наявність позиції в законодавстві, яка потребує набуття окремого статуту і поряд з тим відсутності до недавнього часу відповідального органу влади, а до цього часу наявності відповідної процедури, Україна опинилася поза міжнародними проектами з волонтаріату.

Учасники РГ 4 «Контакти між людьми» переконані, що навіть пори те, що на початку вересня Президент призначив відповідальним органом влади в першу чергу Міністерство соціальної політики навряд чи вирішить проблему, адже питання процедур і співпраці з іншими міністерствами та відомствами в українських реаліях залишаються не прозорими і не зрозумілими.

Лише дерегуляція статусу волонтерської організації може вирішити проблему та повернути Україну до повноцінної участі в Європейських волонтерських проектах. Представники громадських організацій переконані, що Україна повинна відмовитися від дозвільного принципу у питаннях волонтерства.

Андрій Когут