У Варшаві відбулася зустріч Робочої групи 4 “Контакти між людьми” ФГС СхП, а також Молодіжний форум Східного Партнерства

30
Чер
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 4 / Новини ФГС СхП / РГ4 / Регрантинг ФГС СхП

WG4_1

Близько 30 учасників з країн Східного Партнерства та ЄС взяли участь у зустрічі Робочої групи 4 Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Протягом двох днів (20-21 червня) учасники інтенсивно працювали над питаннями щодо основних викликів, які стоять перед Форумом громадянського суспільства Східного Партнерства та його членами, а також над вдосконаленням політики Форуму.  

Відкрила зустріч Александра Калатозішвілі (Alexandra Kalatozishvili), координатор Робочої групи 4 ФГС СхП. Основна тема її виступу стосувалася пріоритетів Робочої групи 4 та ФГС СхП на 2017 рік в цілому,  а також стратегії 2018-2020 рр.

Учасники зустрічі також обговорили аналітичний документ – оцінку Спільного Робочого документу «Східне Партнерство – концентруючись на ключових пріоритетах та очікуваних досягненнях», здійснену ФГС СхП. Дійшли висновку, що потрібно провести більше роботи з аналізу «очікуваних досягнень» (deliverables) документу, які стосуються діяльності Робочої групи 4, а також детальніше визначити перелік заходів і зусиль, які сприятимуть досягненню цих цілей.

Під час обговорення внутрішніх реформ ФГС СхП було зазначено, що варто покращити комунікацію в рамках ФГС СхП, а також посилити діяльність Національних платформ у Вірменії, Азейбаржані і Білорусі. Окрім того, необхідно сприяти збільшенню можливостей для «нетворкінгу» та проведення кампаній. Також обговорювали необхідність залучення громадських організацій з країн ЄС шляхом визначення потенційних партнерів та донесення до них інформації про переваги від членства в Форумі.

WG4_2

Ще однією темою для дискусії став регрантинг ФГС СхП. Учасники обговорення наголошували на необхідності «тяглості» проектів та їхнього внеску до загальної стратегії. Члени РГ4 додатково підкреслили, що необхідно переглянути процедури відбору проектів, забезпечити прозорість при їх імплементації, а також краще комунікувати результати реалізації проектів.

В контексті дискусії, що стосувалась поточної діяльності РГ4 та оптимізації її роботи, учасники висловили свою зацікавленість взяти участь у роботі Платформи 4 шляхом залучення координаторів робочих груп та підгруп. Також були висловлені ідеї щодо необхідності щорічно розвивати потенціал робочих груп щодо адвокації, моніторингу і функціонування Платформ Східного Партнерства та політики Східного Сусідства. Одним з головних пріоритетів діяльності Робочої групи 4 було визначено питання міграції молоді. Окрім того, було вирішено, що підгрупи мають забезпечувати передачу і спадкоємництво досвіду шляхом визначення вузького кола пріоритетів, які будуть включені до пріоритетів Робочої групи 4.

Члени Робочої групи 4 презентували та обговорили наступні проекти регрантингу 2017 року:

1.       «Потреби кожного враховано: розширення можливостей молоді в сільських місцевостях країн Східного Партнерства», провідна організація: Вірменська прогресивна молодь, Вірменія  («Everybody Counts: Rural Youth Empowerment in Eastern Partnership Countries», Lead: Armenian Progressive Youth, Armenia);

2.       «Старіння та солідарність поколінь – адвокація політики, що враховує вікові особливості, в країнах Східного Партнерства», провідна організація: Коаліція «Домашній догляд», Грузія («Ageing and Intergenerational Solidarity – Advocating Age-Friendly Policies in Eastern Partnership Countries», Lead: Coalition Homecare, Georgia);

3.       Форум «Креативна Європа», провідна організація: Золотий абрикосовий фонд для розвитку кіно, Вірменія (Creative Europe Forum, Lead: Golden Apricot Fund for Cinema Development, Armenia).

Робоча група також працювала над розробкою пріоритетів для Декларації громадянського суспільства (в рамках діяльності РГ4), що буде прийматися на Саміті Східного Партнерства, а також для залучення громадянського суспільства в цілому. Учасники обговорили пропозиції до програми Щорічної Асамблеї ФГС СхП 2017 року, яка відбудеться 25-27 жовтня в Таллінні, а також теми для засідання стейкхолдерів РГ4 і внутрішньої зустрічі РГ4 під час Щорічної асамблеї-2017.

В підгрупі «Молодь» дискусія в основному велася на тему ключових меседжів для Молодіжного форуму Східного Партнерства та презентації ФГС СхП. Також учасники підгрупи говорили про подальші кроки в процесі комунікації та імплементації рекомендацій, напрацьованих під час конференції “Молодь за права” в 2016 році, а також питань, що піднімались під час першого прийому заявок   «Молодіжного вікна Східного Партнерства». Підгрупа «Освіта» обговорила питання, які стосуються мобільності студентів та кредитів ECTS. Ключовою темою обговорення підгрупи «Культура» були питання культури як об’єднуючого елемента в регіоні. Підгрупа «Контакти між людьми похилого віку» обговорила виклики, що стоять перед людьми літнього віку в регіоні. Натомість підгрупа з питань вирішення конфліктів розробила ряд рекомендацій для Декларації громадянського суспільства стосовно процесу налагодження миру в регіоні.

19396959_1564007906957002_971333188695772549_n

Під час другого дня засідання РГ4 учасники обмінялись своїми поглядами щодо можливої майбутньої співпраці з  AEGEE-Europe (Європейським студентським форумом) після того, як його представник Арменак Мінасянц (Armenak Minasyants) виступив з презентацією про діяльність та пріоритети цієї мережі, в тому числі розповів про Європейське засідання з питань планування, що відбудеться в березні 2018 року в Єревані.  Під час дискусії з Іреною Федорковою (Irena Fedorkowa), яка працює в Проекті  Східного партнерства в рамках Інституту Адама Міцкевича учасники обговорили можливості співпраці для партнерів з країн Східного Сусідства. Представник Генерального Директорату з питань освіти і культури Європейської комісії Каміла Партика (Kamila Partyka) представила пропозицію для створення нової структури багатосторонніх платформ та панелей Східного Партнерства, а також обговорила з членами Робочої групи 4 перший прийом заявок «Молодіжного вікна Східного Партнерства» та інші можливості підтримки проектів громадянського суспільства і нарощення їх потенціалу.

Після засідання РГ4 десять членів робочої групи взяли участь в 3-му Молодіжному Форумі 2017 року. Координатор РГ4 та член Керівного комітету ФГС СхП Александра Каталозішівілі під час відкриття панельної сесії поділилась своїми думками з Заступниками міністрів молоді та спорту Азербайджану, Грузії, Молдови та України щодо можливостей залучення молоді до Європи, що покликана втілювати принципи різноманіття, взаємопов’язаності та інклюзивності.  Також Александра  зазначила про виклики, з якими зіштовхується молодь в регіоні Східного Партнерства та внесок громадянського суспільства у залучення молоді. Члени Робочої групи 4 презентували роботу ФГС СхП під час зустрічей ключових стейкхолдерів та обговорили права молоді, питання вищої освіти та розширення можливостей громадянського суспільства для молоді в країнах Східного Партнерства та ЄС. Детальніше про 3-й Молодіжний Форум Східного Партнерства.

WG4_3

Джерело: http://eap-csf.eu/index.php/2017/06/25/wg-4-meeting-warsaw/