У Києві пройшла зустріч стипендіатів проекту «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства Східного партнерства» (Eastern Partnership Civil Society Facility)

28
Лют
2018
Категорії: Новини / новини членів УНП

20180216_145408

16 лютого 2018 р. у Києві відбулась зустріч 21 молодих лідерів-стипендіатів з країн Східного партнерства – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови і України. Метою зустрічі, організованої проектом «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства Східного партнерства» (Eastern Partnership Civil Society Facility), було посилення лідерських навичок стипендіатів та обговорення прогресу в реалізації їхніх проектів.

Серед 20 стипендіатів учасниками програми є представники організацій-членів Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства: Андрій Чубик (Центр глобалістики «Стратегія XXI» та Богдан Дяченко (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»).

20180216_091010На початку зустрічі Сінзіана Пояна (Sinziana POIANA),представник Європейської комісії (DG NEAR) у вітальному слові окреслила ключовий прогрес в імплементації Стипендіальної програми громадянського суспільства Східного партнерства і підкреслила незмінне бажання Європейського Союзу посилити розвиток громадянського суспільства в країнах Східного партнерства. «У 2015 р. ЄС переглянув політику сусідства, в рамках нового підходу ми постановили більше інвестувати в розвиток лідерства молодих лідерів організацій громадянського суспільства шляхом Стипендіальної програми громадянського суспільства Східного партнерства. Минулого року ми також зобов’язались включити компонент громадянського суспільства в «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 р.», – зазначила представниця ЄС.

Пріоритети і очікування ЄС щодо навчання з питань лідерства пізніше підтвердили й самі учасники, більшість яких зазначили в анкеті оцінки потреб потребу в навчанні важливих інструментів ефективного лідерства.

20180216_091533Тому захід включав тренінг на цю тематику, який провела Любов Паливода (директор Творчого центру ТЦЦ). Як розповіла тренерка, підходи до розуміння лідерства змінювалися історично – якщо на початку 20-го століття теорія «великої людини» стверджувала, що лідерські навички – це те, що дано людям природою, сучасний підхід передбачає, що лідерству можна навчитися.  «Мій найважливіший урок полягає в тому, що лідер організації має мати візію, ділитися нею і пам’ятати, куди він/вона рухається, щоб не опинитися в іншому місці. Лідер має мати візію того, чого він/вона прагне і що хоче залишити після себе, візію, що можна змінити – наскільки великою може стати організація, яку він/вона очолює. Сьогодні лідер має фокусувати свої зусилля на напрацюванні візії організації, спрямованої на майбутнє, ніж просто планування стратегій», підкреслила експертка.

Друга частина зустрічі була присвячена нетворкінгу та дискусіям щодо лідерських навичок і ролей в суспільствах, що трансформуються. Фасилітатором дискусії була Вікторія Лучка, стипендіат програми та член ради Інституту українських студій (Львів).

Завершила зустріч своїм виступом Сінзіяна Пояна. «Сьогодні з командою проекту ми намагалися попрацювати над розвитком лідерських навичок лідерів громадянського суспільства Східного партнерства . ця подія організована в середині періоду реалізації проектів стипендіатів, обраних у 2017 році. Сьогодні упродовж дня ми були свідками надихаючих та мотивуючих дискусій щодо амбіцій і планів цих молодих людей, які вони прагнуть реалізувати в своїх країнах та спільнотах . І це месидж, який я привезу в Брюссель, і який буде натхненням для майбутніх програм».

20180216_091617Довідкова інформація: У жовтні 2017 р. двадцять молодих громадських активістів з шести країн Східного партнерства були нагороджені стипендією за підтримки Eastern Partnership Civil Society Facility, в рамках якої вони реалізовуватимуть важливі для розвитку громадянського суспільства проекти та ініціативи. Стипендія надається терміном на 6 міс.

Джерело: http://eapcivilsociety.eu/news/civil-society-news/fellows-mid-term-event.html.

Більше фото з зустрічі.