Спільний меморандум громадських платформ Грузії, Молдови та України

05
Гру
2019
Категорії: Заяви / Новини / Новини ФГС СхП / новини членів УНП

4 грудня розпочала роботу Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства 2019, в якій бере участь делегація Української національної платформи ФГС СхП.

Для делегацій національних платформи Грузії, Молдови та України важливою подією стало підписання керівництвом платформ трьох асоційованих країн Mеморандуму про співпрацю між організаціями громадянського суспільства.

Меморандумом проголошується створення постійного органу, покликаного сприяти спільним консультаціям, співпраці та координації спільних дій громадських платформ асоційованих країн – Грузії, Молдови та України.  

Планується, що цей новостворений орган напрацює стратегію та план дій громадянського суспільства з метою поглиблення співпраці та інтеграції між трьома асоційованими країнами.

Він також просуватиме та працюватиме над подальшим розвитком формату «ЄС+3» і діалогу між Європейським Союзом та трьома асоційованими країнами, що в середньостроковій перспективі сприятиме вибудовуванню фундаменту для інтеграції де факто Грузії, Молдови та України до ЄС.

Нова інституція має на меті об’єднати зусилля громадянського суспільства з метою адвокації та регулярного «стукання у двері» ЄС для отримання визнання перспективи для трьох країн членства у Європейському Союзі. Вона також проводитиме спільний моніторинг виконання Угод про асоціацію шляхом обміну інформацією та кращими практиками, порівняльного аналізу прогресу у виконання Угод та синхронізації процесу реформ.  

Меморандум підписано у продовження практичних кроків, ініційованих під час 3-го Форуму асоціацій, який проходив 13-15 листопада у Києві, за результатами якого національні платформи трьох асоційованих країн підписали Спільну декларацію.

ТЕКСТ МЕМОРАНДУМУ: AA_Memorandum_of_Cooperation.

Програма Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства: https://eap-csf.eu/aa2019/

78981551_2495148230811658_3933897109186543616_n