Заява Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства щодо ескалації конфлікту на Донбасі

02
Лют
2017
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини

Повідомляємо, що за ініціативою членів Керівного комітету Української національної платформи ФГС СхП у відповідь на ескалацію конфлікту на Донбасі і зростання кількості жертв серед українських військових в Авдіївці, 1 лютого 2017 р. була прийнята спільна заява членів Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Нижче можна ознайомитися з текстом заяви українською мовою.  Заяву було спрямовано до інституцій ЄС і ОБСЄ, європейських і українських політиків, серед яких:

Дональд Туск, Президент Європейської Ради

Жан-Клод Юнкер, Президент Європейської комісії

Антоніо Таяні, Президент Європейського парламенту

Федеріка Могеріні, Віце-президент Європейської комісії, Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки

Йоханнес Ган, Європейський комісар з з питань розширення і політики добросусідства

Ангела Меркель, Канцлер Німеччини

Франсуа Олланд, Президент Франції

Сіґмар Ґабріель, Міністр зовнішніх справ Німеччини

Жан-Марк Еро, Міністр закордонних справ Франції

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС

Антоніо Ґутерреш, Генеральний Секретар ООН

Ламберто Заньєр, Генеральний Секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)

Себастьян Курц, Голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ Австрії

Ількка Канерва, Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ

Торбйорн Яґланд, Генеральний Секретар Ради Європи

Педро Аґрамунт, Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи

Петро Порошенко, Президент України

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

Павло Клімкін, Міністр зовнішніх справ України

Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України

 

Заява Керівного Комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

щодо ескалації конфлікту на Донбасі Російською Федерацією

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства висловлює серйозне занепокоєння у зв’язку з активізацією спонсорованих Росією сепаратистських сил на Донбасі і закликає міжнародну спільноту не залишити цю ситуацію без реакції.

Протягом декількох останніх днів російські війська здійснили масовані обстріли по всій лінії зіткнення з усього наявного в них озброєння, включаючи важку артилерію, заборонену Мінськими домовленостями. Кількість втрат серед українських військових щодня зростає.

Через обстріли житлових районів страждає цивільне населення. Повністю знеструмленими залишилися міста Авдіївка та Ясинувата, без води, електрики та теплопостачання перебувають загалом понад 400 тисяч мирних мешканців регіону, і це при мінус 15 градусах морозу надворі.  

Такі дії спонсорованих Кремлем сепаратистів можуть кваліфікуватися як військовий злочин, грубе порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, «незаконне, безпричинне та широкомасштабне знищення майна, не викликане воєнною необхідністю». Російська Федерація в черговий раз демонструє відверту неповагу до міжнародного права і безпеки.

 Нинішня ситуація на Донбасі свідчить про те, що Російська Федерація продовжує зухвало ігнорувати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, маючи на меті не допустити стабілізації ситуації та досягнення будь-якого прогресу в безпековій і гуманітарній сферах.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню.

Ми закликаємо інститути ЄС та міжнародних партнерів посилити політичний і дипломатичний тиск на Кремль для того, щоб зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі та уникнути гуманітарної катастрофи в регіоні.

Ми закликаємо країни-члени ЄС та інституції ЄС збільшити тиск і посилити санкції проти Росії.

Також ми закликаємо міжнародних партнерів та інститути ЄС розробити ефективну політику з метою запобігання і розв’язання конфлікту в регіоні Східного партнерства. 

Члени Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

 

Оригінальна версія заяви англійською мовою доступна за посиланням – https://www.scribd.com/document/338115848/EaPCSF-Statement-Avdiyivka-1Feb2017#download.