Спільна заява Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Європейського молодіжного форуму та Міжнародного партнерства за права людини щодо останніх подій в Білорусі

29
Бер
2017
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

20170326_165435-e1490783121635

28 березня 2017 р. Форум громадянського суспільства, Європейський молодіжний форум та Міжнародне партнерство за права людини оприлюднили спільну заяву щодо останніх подій в Білорусі.

Нижче можна ознайомитися з текстом заяви українською мовою. Оригінальна версія заяви англійською мовою доступна тут: Statement.

“Ми – організації, що нижче підписались, рішуче засуджуємо численні арешти учасників мирних протестів у Мінську та інших містах Білорусі під час демонстрацій 25 березня, приурочених Дню Волі.

Такі ганебні дії працівників правоохоронних органів, що супроводжувались застосуванням сили, є порушенням основних прав людини та суперечать Конституції Білорусі, а також міжнародним зобов’язанням, взятих на себе цією державою.

Вітаючи нещодавнє потепління у відносинах між ЄС та Білоруссю, і високо цінуючи важливість діалогу з ЄС задля проведення реформ в країні, ми вважаємо, що системний підхід керівництва Білорусі в даному випадку є вирішальним.

На жаль, своєю практикою превентивних затримань, що були застосовані до представників політичної опозиції, правозахисників і журналістів напередодні і в день протестів, білоруська влада в черговий раз продемонструвала неповагу до демократичних цінностей та небажання іти назустріч міжнародному співтовариству.

Придушення протестів по всій країні, що проводились проти суперечливого Указу Президента № 3 призвело до сотень затримань. Деякі з демонстрантів були госпіталізовані у зв’язку з отриманням серйозних травм.

Засуджуючи ці дії, ми закликаємо білоруську владу:

  • негайно і беззастережно звільнити всіх осіб, затриманих під час мирних протестів;
  • покласти край переслідуванню громадських активістів, правозахисників, журналістів і опозиційних діячів;
  • у відповідності з міжнародними зобов’язаннями, які взяла на себе країна, провести ретельне розслідування застосування насильства по відношенню до протестувальників та затриманих;
  • забезпечити спеціальному доповідачу ООН щодо становища з правами людей в Білорусі доступ до подій на місцях;
  • провести в країні конкретні і системні реформи в галузі прав людини.

У світлі вищезгаданої ситуації, ми закликаємо інституції ЄС, держави-члени ЄС і міжнародні організації:

  • здійснювати майбутнє співробітництво з білоруською владою за умови прогресу з її боку у сфері прав людини;
  • підтримати білоруське громадянське суспільство в його зусиллях щодо фіксації порушень прав людини, а також надати допомогу жертвам таких порушень;
  • підтримати продовження мандату спеціального доповідача ООН щодо становища з правами людей в Білорусії під час сесії Ради ООН з прав людини, що відбудеться в червні 2017 року”.