СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ: ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

20
Гру
2013
Категорії: Документи РГ 5 / Новини / Новини РГ 5

Народ України вийшов на вулиці відстоювати своє конституційне право жити у вільній країні в достатку і гідності, та як єдине джерело влади – впливати на соціальні процеси в країні.
Ми, представники громадянського суспільства об‘єднані спільними демократичними цінностями поваги до людської гідності, прав людини та громадянина, свободи волевиявлення, верховенства права та соціальної справедливості, не можемо залишатися осторонь процесів, які відбуваються в Україні та вважаємо за необхідне включити вимоги щодо зміни соціальної політики держави до порядку денного Євромайдану.
Як організації, які десятиліттями забезпечують соціальний захист потребуючим верствам населення в Україні, ми не можемо і не хочемо сподіватися на обіцянки соціального добробуту у майбутньому. Ми не хочемо чекати на соціальні реформи 10-20 років та жити в суспільстві «керованої бідності», в соціальній «реальності» спотвореній економічною та політичною доцільністю чиновницького апарату.
Ми хочемо мати нову соціальну політику вже тут і зараз. Ми хочемо будувати Європу тут.

Бути посередниками реалізації чужих політичних планів і намірів не достатньо, ми повинні боротися з інертністю влади не від Майдану до Майдану, боротьба за соціальні реформи – це щоденний майдан на робочому місці.

Високі соціальні стандарти країн Західної Європи – це результат багаторічної ЩОДЕННОЇ боротьби громадян цих країн за свої права. Тому ми не просимо неможливого, а вимагаємо створення таких політичних і законодавчих умов, при яких українці самі зможуть організувати опіку для себе і своїх близьких, створити ефективну систему соціальних послуг у кожному населеному пункті, у місті і селі. Ми не потребуємо допомоги, ми потребуємо, щоб нам не заважали відбудовувати нашу країну.

У період системної трансформації української економіки і політичної системи, ми вважаємо запорукою її успішності на користь народу України – кардинальну реформу соціальної сфери і державного управління.

Ми вважаємо, що базовими принципами соціальної реформи є три «С»: субсидіарність, самоуправління і самоорганізація.

Необхідною складовою для підтримки будь-якої політичної сили громадянським суспільством є наявність чітко виписаних контурів соціальної реформи.

Ми пропонуємо:
1. створити «Штаб соціальних реформ» для узгодження з фахівцями і різноманітними соціальними організаціями пакету соціальних вимог;
2. включити в політичні вимоги Майдану соціальну складову і забезпечити її визнання політичними лідерами;
3. випрацювати Стратегію перехідного періоду від системи «керованої бідності» до європейської соціальної політики;
4. випрацювати план дій з конкретними термінами виконання:
• по зміні нормативно-правового поля;
• по зміні структури управління соціальною політикою;
• по роздержавленню і децентралізації соціальної сфери.

Закликаємо неполітичних лідерів Майдану, неурядові організації України, підтримати цю вимогу і захистити очікування та інтереси українців, які сподіваються на зміни на краще уже тут і зараз.

МЕМОРАНДУМ ПІДПИСАЛИ:
Керівник лобістської групи
Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»
Дзвенислава Чайківська

Директор
Всеукраїнського благодійного фонду «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»
Наталія Підлісна

Координатор
Робочої групи «Соціальний діалог та справедливість»
Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства
Ростислав Дзундза

Директор
Української федерації убезпечення
Галіна Третьякова

Координатор руху
«Ми-європейці»
Дмитр Крикун

Голова пацієнтської організації
ЮКАБ
Дмитро Шерембей

Виконавчий директор
«Бюро соціальних та політичних розробок»
Ігор Камінник