Розпочала роботу 10-та Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

10
Гру
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5


Header-without-date

10-12 грудня у Тбілісі (Грузія) відбувається 10-та Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Особливістю цьогорічної конференції є символічне відзначення 100-ї річниці національної незалежності п’яти країн Східного партнерства – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії і України, що, в свою чергу, є хорошим приводом для саморефлексії та переоцінки не лише в питаннях, які стосуються Східного партнерства, але й Європейського Союзу, та в більш ширшому контексті. Ця історична дата є лакмусовим папірцем щодо системних змін в країнах СхП, які балансують між демократією та авторитарними режимами. Водночас, за рік до 10-ї річниці ініціативи «Східне партнерство», а також на півшляху до кінцевого (2020) року виконання 20 очікуваних досягнень Східного партнерства, це важлива нагода для Європейського Союзу серйозно оцінити власну політику в регіоні.

Принципи, на яких засноване Східне партнерство, залишаються актуальними як і раніше, при цьому сьогоднішні геополітичні виклики вимагають більш амбітних підходів та більш активного залучення громадян в забезпечення демократичних прав та свобод, які підтримує та розвиває Європейський Союз.

Разом з партнерами громадянського суспільства з цілого регіону, Щорічна асамблея шукатиме відповіді на питання, як забезпечити сталий, демократичний розвиток та зберегти підтримку та пильність Європейського союзу до регіону. Більше того, нещодавні події показали, що є потреба у залученні громадян та протистоянні реваншу  авторитаризму – присутньому в окремих частинах регіону. Учасники Щорічної асамблеї дізнаються більше про адвокаційні стратегії та процес адвокації, з метою не лише максимально посилити тиск, але й домогтися більшого залучення в процес формування політик та проведення реформ в своїх країнах та за кордоном. В контексті 100-ї річниці незалежності Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії і України, Щорічна асамблея аналізуватиме, як історичний досвід країн ініціативи впливає на їхні політичні траєкторії.

З 569 аплікантів, що виявили бажання взяти участь у 10-й Щорічній асамблеї «Долаючи шлях до демократичного європейського майбутнього» в Тбілісі (Грузія), згідно з критеріями відбору було обрано 165 організацій в статусі або делегатів (учасників), або спостерігачів. Кількість заявок, що надійшли у 2018 р., приблизно на сто перебільшує кількість, отриману в минулому році. Більш ніж 50% з усього числа аплікантів ніколи раніше  не відвідували Асамблею. Для Форуму громадянського суспільства Східного партнерства дуже приємно бачити, що громадські організації Європейського Союзу та регіону Східного партнерства демонструють настільки високу зацікавленість в його діяльності. Наприклад, минулорічна Асамблея, яка проводилась в Таллінні (Естонія), зібрала понад 300 учасників, спікерів та гостей, які відвідали понад 50 сесій різного формату на тему найактуальних питань для громадянського суспільства та регіону в цілому.

Як повідомлялось раніше, участь в Щорічній асамблеї візьмуть 20 делегатів від  Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Також, в статусі спостерігачів, у заходів візьмуть участь представники проекту «Громадська синергія».

Програма конференції

Проект резолюції для прийняття на Щорічній асамблеї ФГС СхП

Річний звіт діяльності Секретаріату і Керівного комітету Форуму громадянського суспільства СхП

Фінансова  діяльність у 2018 р.

Всі учасники Щорічної асамблеї ФГС СхП 2018 р.

 Інфографіка щодо участі у Щорічній асамблеї ФГС СхП

 

 Більше інформації англійською мовою