Riga Summit Statement: результати та висновки

23
Тра
2015
Категорії: Анонси / Документи Платформи / Документи СxП / Новини

20-21 травня в Ризі (Латвія) відбулася одна з головних міжнродних подій для загальної спільноти країн Європейського Союзу та Східного партнерства- Ризький Саміт.

Чимало надій та сподівань покладала Україна в контексті теперішніх реалій саме на результати поточного Саміту: вирішення питання візової лібералізації, підтримка у безпековому наративі, оперативне реагування на потребу лібералізації європейських ринків, всеосяжна економічна, технологічна та політична інтеграції.

За результатами прийнятого Документу (Riga Summit Declaration ) було прийнято рішення збереження Європейської перспективи для України, прописаної рамками Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.

Визнання Східного партнерства як одного з пріоритетних напрямків розвитку нових політик Сусідства також свідчить про готовність ЄС розвивати перспективи багатостороннього діалогу формату Україна-країни СхП-ЄС.

За формальними ознаками, Європейський Союз дотримується послідовної та логічної поведінки щодо рівня інтеграції України до своєї спільноти країн, при цьому, постійно нагадуючи про готовність до допомоги у різних її проявах.

Зокрема, Декларацією Ризького Саміту було підтримано готовність ЄС до швидкої візової лібералізації за умови виконання Україною законодавчих, правничих та технічних (бази даних, технології обміну даними) вимог, моніторинг та ефективність яких Європейський Союз також частково взяв під свій контроль.

В свою чергу, рівень Східного партнерства, що представлений Форумом громадянського суспільства, активізує свої позиції щодо вимог активної євроінтеграції та надання перспективи членства в ЄС для України, Грузії та Молдови, як вже асоційованих країн-членів ЄС.

Попереду на шляху до визнання вимог громадянського суспільства України ще чимало кроків . В жодному разі, країни Європейського Союзу не взмозі уникнути факту наявності війни на Сході країни та все зростаючої потреби у суспільстві України до позитивних ефективних змін.