Результати засідання РГ4 – International Meeting

25
Чер
2015
Категорії: Анонси РГ 4 / Документи Платформи / Документи робочих груп / Новини / Новини РГ 4 / РГ4

WG4

16-17 червня в Брюсселі відбулось робоче засідання Робочої групи «Контакти між людьми» та конференція “Communicating the Benefits of the Eastern Partnership: Opportunities for Policies and Instruments of the People-to-People Dimension”.

В перший день учасники презентували діяльність робочих груп національних платформ, ситуацію з реформами в країнах СхП, пріоритети та  ініціативи, що становлять спільний інтерес. Зокрема, були озвучені ідеї проектів, які можуть бути представлені на окремих сесіях/сайд-івенті майбутнього Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства у Києві у листопаді. Теми, які піднімалися:

-          співпраця молоді  в країнах СхП;

-          молодіжний антикорупційний рух;

-          визнання неформально освіти;

-          освітні реформи і Болонський процес;

-          миротворча освіта;

-          життя літніх людей;

-          національні меншини.

Пізніше в субгрупах обговорювалися спільні ініціативи та рекомендації, що стосувалися молоді, освіти, культури та життя літніх людей.

Дискусії з експертами з різних сфер політик ЄС – EEAS (European External Action Service), DG NEAR (Neighbourhood and Enlargement Negotiations) та DG EAC (Education and Culture) фокусувалися на розвитку перспектив контактів між людьми.

Експертами були презентовані програми ERASMUS+ та «Креативна Європа», а також  анонсовано відкриття у 2016 році  нового Молодіжного Вікна Східного Партнерства, на яке передбачено близько 10 млн. євро (2016-2018рр.). Планується, що буде можливість реалізовувати проекти на локальному і міжнародному рівні, а також було озвучено можливе відкриття інформаційних пунктів в країнах СхП.

Половину наступного дня учасники обговорювали політики в галузі освіти, навчання дорослих, та зміцнення контактів між людьми у вимірі Східного партнерства.

Слід відмітити, що вже відомі попередні результати відбору проектів ФГС СхП. В рамках програми ре-грантингової схеми ФГС СхП було подано 41 заявку, а підтримано 16 проектів, серед яких 4 проекти від Робочої групи «Контакти між людьми»:

  1. Elaboration of concepts and road maps for national cultural policies in Ukraine, Belarus, Moldova, and Georgia (Center for Cultural Management, Ukraine)
  2. Monitoring of public participation in higher education governance in EaP countries (Ukraine, Belarus, Moldova) (Agency for social and political expertise/Belarusian Independent Bologna Committee (Lithuania, Belarus))
  3. Closer Cooperation between EaP countries on ensuring accessibility to credit mobility (Institute for Public Policy, Moldova)
  4. Youth Index (National Youth Council of Moldova (CNTM), Moldova)

Отже, вітаємо ЛМГО “Центр культурного менеджменту” з перемогою та чекаємо концепції і дорожнікарти для національної культурної політики в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії.

На зустрічі українська робоча група «Контаки між людьми» була представлена такими учасниками:

Оксана Бондар, ГО Вінницький регіональний центр інформації „Креатив”

Оксана Полівчак, жіноча благодійна організація “Наші візії”

Ігор Савчак, ЛМГО “Центр культурного менеджменту”

Більше інформації про засідання РГ 4 за посиланням:

http://eap-csf.eu/en/news-events/news/how-should-the-eastern-partnership-benefits-be-communicated-working-group-4-discussion-with-policy-makers/