Результати засідання РГ1 – International Meeting

20
Чер
2015
Категорії: Документи Платформи / Документи робочих груп / Новини / РГ1

WG1

8-9 червня в Брюсселі відбулось дводенне робоче засідання 1-ї Робочої групи. Першого дня учасники обговорили питання, пов’язані з правами людини в країнах Східного партнерства, просування жіночого лідерства в регіоні та ситуацію з реформами в країнах-партнерах.

Окремо було обговорено результати конференції в Ризі та шляхи адвокації рекомендацій, напрацьованих в рамках заходу.

Наступного дня учасниками робочої зустрічі було обговорено шляхи зміцнення безпеки в країнах Східного Партнерства (також були презентовані результати та рекомендації, напрацьовані в ході безпекової конференції, що відбулась в Києві на початку червня цього року, що  була ініційована Національною платформою) та ситуацію зі свободою слова, зокрема було презентовано результати  дослідження впливу російської пропаганди в країнах партнерах.

В другій половині дня, учасники 1- РГ працювали в у відповідних підгрупах, що презентували практичні рекомендації згідно своїх напрямків роботи. Коротко про головні результати засідань тих підгруп, що за наявності учасників змогли ефективно попрацювати

Права людини.

Учасниками підгрупи було прийнято рішення про підготовку аналізу однієї з найбільш кричущих проблем країн-партенрів, а саме:

політичних в’язнів (акцент на Білорусь та Азербайджан) та питання спірних територій, (Придністровя, Карабах та Крим). Особливий акцент –  стан  захисту прав внутрішніх переселенців. У цьому зв’язку, представники української платформи  мають підготувати відповідний звіт щодо стану захисту прав внутрішньопереселених осіб, що залишатиметься в полі зору захисників прав людини і під час Форуму СхП в Києві.

Також було досягнуто домовленості, що підгрупа з прав меншин (Minority Rights) продовжує свою роботу як окремий напрямок.

Підгрупа по медіа

Обговорено ситуацію з переслідуванням журналістів у Білорусі та пропозиції по розробці проектів підтримки тих представників медіа, що постраждали від режиму, зокрема шляхом створення “скарбничок” з яких будуть платитись штрафи, що накладаються на незалежних журналістів.

Особливу увагу було приділено досвіду створеннякоаліції по протидії міфів, що має країна – партнер Грузія. Сформульовано пропозицію транслювати відповідний досвід та сворити “комунікаційні” мости між країнами, що потребують спростуванню міфологізації у сфері європейської інтеграції.

Учасниками також було зазначено, що пропаганда ефективно працює в умовах, що сприяють популяризації міфів. З метою спростування стереотипів та міфів з негативним впливом, варто відшукати належні ресурси з тим, щоб краще розуміти, що відбувається в країнах-партнерах та налагодити ефективні канали інформування щодо суспільно-політичного та культурного життя в країнах регіону.

Підгрупа “Вибори” 

Результати обговорення даної підгрупи базувались на “виборчому календарі”. В контексті обговорення акцент було зроблено на очікуваних виборах до місцевих органів влади в Україні та Молдові, а також президентських виборах в Білорусії та парламентських в Азербайджані.

Члени підгрупи закликали Нацплатформи активніше залучати організації, що спеціалізуються на виборчій тематиці, з метою посилення діяльності даної підгрупи.

Також обговорювалась можливість проведення ознайомчих візитів в країни, де проводяться вибори з метою оцінки умов їх проведення, зокрема легітимності. До Форуму в Києві передбачається підготовка доповіді, що охоплюватиме звіт виборчих кампаній з відповідних країн. що відбудуться цього року.

Підгрупа “Публічне адміністрування/врядування”

Учасники даної підгрупи працювали за наступними напрямками:

державна служба, управління та умови їх фінансування

відкритість електронного управління та захист персональних даних

Місцеве врядування (самоуправління) з акцентом на децентралізацію

Ефективне управління технічною допомогою

Обмін в питаннях адміністративно-територіальних реформ.

Підгрупа “Боротьба з корупцією”

Учасники даної підгрупи розглянули питання антикорупційної боротьби з урахуванням регіонального підходу та виявили спільні проблеми всіх країн СхП за даним напрямком. В результаті конструктивної дискусії було визнано необхідність посилення інформування громадськості та зокрема, представників ЗМІ щодо звязків між представниками олігархії,  виявлення конфліктів інтересів на різних рівнях.

З метою належного інформування та виявлення фактів корпційних схем, учасниками підгрупи було запропоновано запровадження моніторингу та встановлення тісного контакту зі ЗМІ для проведення журналістських розслідувань з подальшим їх оприлюдненням.

 

З детальним Звітом заходу ви можете ознайомитися за посиланням:

http://eap-csf.eu/en/news-events/news/eap-should-not-expect-miracles-from-eu-but-should-do-their-homework-working-group-1-meeting-report/