Публічні та чіткі меседжі від ЄС допоможуть НУО країн Східного Партнерства посилити вплив на владу

28
Лис
2011
Категорії: Новини

На пленарній сесії Форуму громадянського суспільства Східного партнерства директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Ірина Солоненко у своєму вступному слові відзначила, що, на жаль, в країнах Східного партнерства не спостерігається значного поступу в проведенні необхідних реформ.

Вона закликала Європейський Союз більш чітко та голосно висловлювати свою думку щодо необхідності реформування тієї чи іншої сфери в країнах Східного партнерства. Так, на думку експерта, публічні та чіткі меседжі від ЄС значною мірою допоможуть громадським організаціям цих країн впливати на владу та домагатися здійснення необхідних змін.

Таким прикладом “успішного поєднання спільних зусиль”, за словами І. Солоненко, є внесення змін до законодавства про державні закупівлі в Україні. У даному випадку поєдналися робота потужної громадської коаліції – Партнерства “За доброчесні державні закупівлі”, а також чітка та публічна позиція ЄС щодо необхідності зміни законодавства. Ще одним таким прикладом, як відзначила експерт, стало парафування Молдовою Угоди про єдиний авіаційний простір з Європейським Союзом.

І. Солоненко також наголосила на необхідності парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як зауважила Директор Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, це дозволить українському громадянському суспільству посилити тиск на українську владу щодо необхідності виконання своїх зобов’язань, а також пояснити більш широким колам українського суспільства, що саме вони втрачають у випадку непідписання цього документу. І. Солоненко також закликала Європейський Союз доносити до представників української влади меседжі щодо необхідності покращення регуляторного середовища для громадських організацій.

Європейський Простір