Проведене засідання Робочої групи 1 УНП «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність»

01
Лют
2019
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 1 / новини членів УНП / РГ1

IMG_1164

31 січня 2019 року у м. Києві відбулося засідання Робочої групи 1 Української національної платформи ФГС СхП «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» (координатор – Віталій Мартинюк).

 У засіданні взяли участь 23 представника організацій-членів РГ1, представники проекту «Громадська синергія» і Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». Вони обговорили наступні питання:

-          результати Щорічної Асамблеї ФГС СхП та реформування Форуму;

-          пріоритети Румунського Головування в Раді ЄС;

-          підсумки діяльності групи у 2018 році;

-          процедурні аспекти діяльності УНП та робочих груп.

Головна увага була приділена плануванню роботи РГ1 на 2019 рік.

Учасники Щорічної Асамблеї ФГС СхП від Робочої групи 1 поінформували про основні питання, які розглядались на Асамблеї, та привернули увагу до необхідності кращої координації української делегації та підвищення її активності в рамках Форуму. Обговорили ключові зміни у функціонуванні ФГС СхП та їх врахування у діяльності РГ1 і Української національної платформи в цілому.

IMG_1171

Координатор РГ1 Віталій Мартинюк повідомив про заплановану презентацію пріоритетів Румунського Головування у Раді ЄС та відзначив, що основну увагу Бухарест робить на Чорноморський регіон та Західні Балкани.  

Представники організацій, які реалізують проекти відповідно до пріоритетів Східного партнерства, підтриманих в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства СхП та проекту «Громадська синергія», поінформували про досягнуті результати та заплановані заходи. Віталій Мартинюк та Ольга Квашук, менеджерка Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», привернули увагу грантерів до необхідності інформування членів УНП ФГС СхП про заходи, які проводяться в ході реалізації проектів, що має посилити комунікаційну складову проектів.

IMG_1146

Під час обговорення Плану діяльності РГ1 на 2019 рік, серед інших ініціатив Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», запропонувала провести окреме засідання РГ1, на якому обговорити заходи з посилення регіонального виміру діяльності УНП, а також більш активно включатись в роботу Форуму (зокрема РГ1 ФГС СхП), щоб посилити вплив України на його діяльність. Леся Шевченко, Президент ГО «Фундація “Відкрите суспільство», запропонувала здійснювати постійний моніторинг виконання Україною завдань, визначених у Спільному робочому документі «Східне партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020р.: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах», та на щоквартальній основі інформувати українську громадськість. За ініціативи Наталії Беліцер, експерта Інституту демократії імені Пилипа Орлика, вирішили ініціювати підготовку аналітичного документу щодо захисту прав людини в окупованому Криму. Також учасники засідання погодили ініціативу підготувати заяву УНП ФГС СхП на підтримку звільнення українських військовополонених моряків та усіх українців, які незаконно утримуються у в’язницях Росії і на окупованих територіях.

IMG_1158

За результатами обговорення процедурних аспектів діяльності УНП, зокрема процесу підготовки нового Статуту УНП, поправок до політики членства та організаційно-комунікаційних принципів, було схвалене рішення рекомендувати КК УНП ФГС СхП включити Ростислава Дзундзу, Голову правління ГО «Бюро соціальних та політичних розробок», до складу робочої групи з підготовки означених змін.

Захід пройшов за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується ЄС та Міжнародним фондом «Відродження» та виконується Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження».

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ за підсумками засідання: WG1 meeting_31 January 2019_report.

IMG_1212

IMG_1236

IMG_1194

IMG_1172