Цифрові компетентності у секторі культурної спадщини: РГ4 УНП, 2021


18 Квітня, 2022

Представляємо аналітичний огляд “Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини”, який підготовлений в рамках ініціативи експертами ГО Агенція Європейських Інновацій (РГ4 УНП) у співпраці з широким колом організацій, які представляють освітянське, мистецьке та технологічне середовище України, органи влади центрального і місцевого рівня, а також бізнес із середовища ІТ.

Підготовлено Аналітичний документ, який складається із 5-и розділів основного тексту та 6-и додатків. Для зручності використання документу в електронному варіанті, в основний текст включено тільки посилання на додатки, які можна завантажувати чи переглядати окремо від основного документу.

Автори дослідження:

Ольга Баркова підготувала Розділи 1 та 3, а також додатки А,Д,Е.
Олена Чайковська 
 підготувала Розділи 2 та 4, а також додатки Б,В,Г,Є.
Розділ 5 готувався спільно всіма авторами.
Іван Кульчицький здійснював загальне редагування фінального варіанту аналітичного документу. У процесі редагування та обговорення матеріалів суттєву допомогу надали члени РГ4 УНП СхП, особливо корисними були коментарі та зауваження від Оксани Полівчак.

Однією з системних проблем цифрового відставання у секторі культурної спадщини України є застаріли програми навчання у профільних ЗВО, практична відсутність програм підвищення кваліфікацій керівного складу установ пам’яті та Міністерства культури та інформаційної політики щодо використання цифрових технологій, а також відсутність навчальних програм міждисциплінарного навчання фахівців закладів культури та ІТ-фахівців.

ЗАВАНТАЖИТИ Аналітичний документ “Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини”, 2021