Протидія гендерно зумовленому насильству, РГ 1 УНП, 2020


12 Березня, 2021

Представляємо дослідження Ростислава Дзундзи «Посилення громадської участі в запобіганні та протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству»( Бюро соціальних та політичних розробок, РГ1 УНП).

Обгрунтовуючи дослідження автор зазначає: «Найбільш поширеною формою порушення прав людини є насильство стосовно жінок, зокрема різні прояви домашнього насильства. Карантин, пов’язаний із з COVID-19 загострив проблему та унаочнив прогалини у системі протидії домашньому насильству. Лише за перший квартал 2020 року надійшло майже 47 тис. звернень від громадян щодо випадків домашнього насильства, що майже на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. В умовах дотримання карантину все більше жінок, дітей та людей похилого віку зазнають насильства і часто залишаються вдома поряд з кривдниками. Закликаємо представників влади не ігнорувати цю важливу проблеми і вжити невідкладні заходи, спрямовані на попередження та мінімізацію домашнього насильства, незворотності покарання за насильство та наданні максимальної підтримки і допомоги потерпілим особам, особливо дітям, людям похилого віку та особам з інвалідністю».

Аналітичний звіт «Посилення громадської участі в запобіганні та протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству» (Ростислав Дзундза, Бюро соціальних та політичних розробок, РГ1 УНП)