СЕО – допомога громадам: РГ3 УНП, 2021


13 Квітня, 2022

Представляємо аналітичний документ “Стратегічна екологічна оцінка стратегій розвитку громад: шляхи подолання проблем”, який підготовлений експертами РГ3 УНП – Національного екологічного центру України,  Міжнародної благодійної організації «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”, в рамках ініціативи УНП.

СЕО, стратегічна екологічна оцінка, – це інструмент, який громади можуть використовувати для розумного та довгострокового планування збалансованого розвитку своїх територій.

Проведено опитування й три регіональні консультації: загалом у дослідженні взяли участь 75 осіб. Пропозиції та коментарі включені до аналітичного документу. Консультаційні зустрічі проведені у змішаному форматі (із застосуванням зум і наживо) у трьох областях – Харківській, Херсонській та Черкаській.

На основі цих консультацій підготовлено аналітичний документ «Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) стратегій розвитку громад: шляхи подолання проблем». В документі висвітлено основні/типові проблеми, наявну ситуацію стосовно ставлення до СЕО регіональних програм розвитку та причини нинішньої ситуації; надано структуру (алгоритм) дій при розробці стратегій розвитку громад з позитивними прикладами з регіонів України;  розроблені рекомендації щодо вдосконалення ситуації, які можна використовувати як на рівні громад, так і для консультаційної діяльності регіональних програм та державних структур, відповідальних за розробку місцевих стратегій розвитку.

ЗАВАНТАЖИТИ Аналітичний документ Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) стратегій розвитку громад: шляхи подолання проблем: аналітичний документ/ Тамара Малькова, Олена Кравченко, Дмитро Іванов, Руслан Гаврилюк, Олег Перегон, Олександр Богданіс, Федір Барулін; Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. – Київ, 2021. – 19 с.

ISBN 978-617-7610-10-5