Пандемія та права людини на кордоні: РГ1 УНП, 2021


4 Квітня, 2022

Представляємо дослідження ГО «Європа без бар’єрів» (члени РГ1 УНП) «Права людини на кордоні» в рамках ініціативи «Дотримання прав людини на кордоні під час пандемії коронавірусу. Проблеми мобільності та шляхи їх розв’язання».

Дослідження проблематики прав людини на кордоні проводилося у липні-жовтні 2021 року. Методологія включала переважно аналіз документів та інших письмових матеріалів, а також проведення інтерв’ю з експертами, стейкхолдерами і мандрівниками, зокрема представниками Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Міністерства закордонних справ, місцевих органів влади Волинської, Львівської, Закарпатської і Одеської областей. Було проаналізовано понад 15 нормативних актів, близько 10 моніторингових матеріалів неурядових і міжнародних організацій, близько 30 публікацій у медіа та соціальних мережах.

У підсумку групою авторів (частина залишилися анонімними з міркувань безпеки) було підготовлено аналітичний документ, що складається із трьох частин:

  • огляд проблематики прав людини на кордоні у корпусі права Європейського Союзу та України,
  • практичні аспекти дотримання прав людини під час перетину кордону в ЄС і Україні,
  • проблематика прав людини в контексті перетину адміністративної межі з Кримом та окупованими територіями Донецької і Луганської областей.

ЗАВАНТАЖИТИ Аналітична записка “Права людини на кордоні”, (текст Павло Кравчук, ГО «Європа без бар’єрів»), 2021

Інформаційно-аналітичний матеріал “12 рекомендацій щодо дотримання прав людини під час перетину кордонів і лінії розмежування”, 2021