Представники УНП взяли участь у Першому засіданні панелі з питань енергетики Східного партнерства

15
Чер
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП / новини членів УНП

Civil-Society-Delivers-Pertinent-Recommendations-at-the-1st-Eastern-Partnership-Energy-Panel-Meeting-2

5 червня 2018 року в Брюсселі вперше відбулося засідання Панелі з питань енергетики Платформи Східного партнерства №3 «Взаємопов’язаність, енергоефективність, довкілля та зміна клімату». Ключові теми, які обговорювались під час засідання, охоплювали питання функціонування  новоствореної панелі та методи її роботи, включаючи синергію з іншими багатосторонніми Платформами та панелями Східного партнерства. Від Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) участь в заході взяли Андрій Чубик, член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма» та Руслан Суругіу, Президент AO Pro Energy (Молдова), які від імені громадянського суспільства регіону Східного партнерства поділились з учасниками своїми думками та рекомендаціями.

Однією з ключових тем обговорення став  документ «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 року», а саме,  14 та 15 розділи документу («Енергопостачання» та «Енергоефективність»).

Учасники також обговорили внутрішні методи роботи, включаючи  призначення постійного спостерігача, який би підтримував зв’язок з Платформою Східного партнерства №3; створення тематичних та горизонтальних мереж за прикладом Панелі з питань гармонізації цифрових ринків; посилення зв’язків з іншими панелями, наприклад, з Панеллю з питань досліджень та інновацій; та посилення комунікації на всіх рівнях.

Зокрема, учасники підкреслили, що всі зустрічі Панелі з питань енергетики повинні мати робочу позицію щодо комунікації та що має бути створена комунікаційна та інформаційна мережа.

«Громадяни та споживачі країн Східного партнерства потребують більшої інформації щодо енергетичних політик та програм. У цьому відношенні, Панель з питань енергетики СхП має поставити за мету посилення своєї комунікаційної діяльності. Громадянське суспільство та, зокрема, Форум громадянського суспільства Східного партнерства будуть сприяти підтримці цих зусиль».

Андрій Чубик, Член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма»

Секретаріат Енергетичного співтовариства ознайомив учасників із методологію оцінки щодо тематичної відповідності проектів, які пропонуються для фінансування в межах ініціативи EU4Energy.

«Критерії для оцінки проектів на тему енергетичної взаємопов’язаності, які становлять регіональний інтерес і були подані до програми EU4Energy, мають належним чином відображати питання енергетичної безпеки, що є викликом для багатьох країн в регіоні». 

Руслан Суругіу, Президент AO Pro Energy (Молдова)

У відповідь на слова Руслана Суругіу було зазначено, що безпека енергопостачання є критерієм, який важче оцінити в фінансових показника,  однак його було відображено в оціночній методології в якості основної змінної.

Експерти Форуму також представили позиційний документ Форуму громадянського суспільства Східного партнерства на тему енергетики. Серед авторів дослідження – експерти Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ГО “Діксі груп”).

Джерело:  http://eap-csf.eu/civil-society-delivers-pertinent-recommendations-at-the-1st-eastern-partnership-energy-panel-meeting/