Представники УНП обговорили з послами Східного партнерства ідеї до 10-річниці ініціативи та цілі після 2020 року

25
Лис
2018
Категорії: Новини / новини членів УНП / Пряма мова

IMG_0167

20 листопада представники Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та проекту «Громадська синергія» взяли участь у зустрічі з послами Східного партнерства країн-членів ЄС, організованій Посольством Швеції в Україні.

Учасники зустрічі обмінялися думками про досягнення та виклики євроінтеграційних реформ, зокрема в контексті цілей Східного партнерства, а також обговорили ідеї майбутньої співпраці з огляду на святкування у 2019 р. 10-тої річниці ініціативи та необхідність формулювання цілей подальшого розвитку СхП на період після 2020 року.

Як підкреслив Національний координатор УНП Геннадій Максак у своєму виступі, Європейському Союзу варто напрацювати окремий блок завдань та інструментів для співпраці асоційованих країн, що зацікавлені у глибшій інтеграції з ЄС. Він представив аналітичний звіт Української національної платформи щодо виконання Україною 20 досягнень Східного партнерства протягом 2017-2018 рр., зазначивши, що «такий моніторинг варто робити кожній національній платформі, проте наразі Україна є першою».

Повний виступ Геннадія Максака: speech_Hennadiy Maksak.

IMG_0165

Як засвідчила зустріч, подібні аналітичні звіти є дуже затребуваними урядовцями ЄС, які працюють над втіленням поточних завдань СхП, а також над розробкою візії, як розвивати співпрацю з країнами Східного партнерства після 2020 р. З цієї точки зору для України зараз хороший момент пропонувати свої ідеї і своє бачення, що можуть бути використані для майбутніх програмних документів.

Окрім Національного координатора УНП, у зустрічі також взяли участь:
- Дмитро Шульга, директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та керівник проекту «Громадська синергія»,
- Зоряна Міщук, керівник команди та ключовий експерт проекту «Громадська синергія»,
- Віталій Мартинюк, координатор Робочої групи 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» УНП,
- Ольга Машталер, Секретар Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

IMG_0159