Представники організацій-членів УНП стали переможцями програми молодих лідерів в рамках «Регіонального механізму розвитку громадянського суспільства Східного Партнерства» (Eastern Partnership Civil Society Facility)

15
Лис
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 1 / Новини РГ 5 / новини членів УНП

Двадцять молодих лідерів країн Східного Партнерства – 12 жінок та 8 чоловіків у віці від 18 до 36 років – були обрані стипендіатами програми «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства Східного Партнерства» (Eastern Partnership Civil Society Facility) в 2017 році для проведення ініціатив, які дозволять їм розвивати свої лідерські навички та посилювати їх внесок у розвиток громадянського суспільства у відповідних країнах. Як наголошує програма, ця підтримка – це інвестиція у розвиток молодих громадських діячів і активістів з регіону Східного Партнерства, які демонструють інтерес та здатність відігравати провідну роль у зростанні їхніх суспільств. Cеред переможців програми є також представники УНП – Богдан Дяченко (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок») та Андрій Чубик (Центр глобалістики «Стратегія XXI»).

23167603_994791313996021_1960079765088101230_n

Стипендії для молодих лідерів в рамках програми «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства Східного Партнерства» в 2017 році є одним з компонентів цілей, передбачених розділом «Структурована взаємодія з ширшим колом організацій громадянського суспільства» Спільного робочого документу «20 очікуваних досягнень Східного Партнерства до 2020 р.». Протягом наступних 6 місяців стипендіати будуть працювати над обраною ними темою, що охоплює низку пріоритетних напрямків у сфері громадянського суспільства – наприклад, врахування потреб місцевих громад шляхом участі у прийнятті рішень, в процесах моніторингу та аналізу впровадження політики та роботи державних установ (на локальному, регіональному та національному рівнях), розбудови спроможності та налагодження зв’язків між організаціями громадянського суспільства (ОГС).  Результати, що, як передбачається, будуть отримані наприкінці періоду стипендії (проекти в рамках програми передбачають діяльність до 6 міс.), включають аналітичні документи щодо низки важливих тем, матеріали онлайн-курсів, візуалізацію архівних матеріалів та створення діючих мереж активістів.

31 жовтня у Києві відбулась перша зустріч стипендіатів – молодих громадських активістів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови і України. З вітальним словом перед учасниками програми виступив Лоурес Мередіт (Lawrence Meredith), Директор Генерального Директорату ЄК з питань Східного сусідства та переговорів з питань розширення (DG NEAR), дивитись відео з зустрічі та детальнішу інформацію щодо стипендіатів та їхніх ініціатив.

23032382_994792397329246_5043284343633950760_n

Стипендіати, що представляють організації-члени УНП, коротко поділилися інформацією щодо своїх планів в рамках цієї програми.

Зокрема, «Бюро соціальних та політичних розробок» в рамках відповідної програми Eastern Partnership Civil Society Facility розпочинає проект «Соціальний розвиток – сталий розвиток». Проект передбачає дослідження  соціального компоненту сталого розвитку в рамках двох об’єднаних територіальних громад – в Україні та Грузії. Було обрано три складові для дослідження, які є основними для сталого розвитку у соціальній сфері. Перший компонент- це гендерна рівність, який є прямою метою сталого розвитку у соціальній сфері. Другим компонентом є соціальний діалог, важливий компонент для забезпечення гідної праці, яка є запорукою добробуту, що є теж однією з цілей сталого розвитку. Третім компонентом було обрано рівень надання соціальних послуг, адже вони безпосередньо впливають на індекс розвитку людського потенціалу та добробут населення.  В рамках проекту буде визначено рівень та стан цих компонентів, ефективність методів досягнення, та будуть розроблені рекомендації щодо їх кращого впровадження.  Також будуть проведені зустрічі зі стейкхолдерами в Одеській обл., та в Грузії (регіон Імереті), а наприкінці проекту передбачається фінальна конференція у Києві.

Після проведення дослідження та завершення проекту буде створена та опублікована у вільному доступі база знань щодо досліджуваних компонентів.

Також однією з цілей проекту «Бюро соціальних та політичних розробок» є створення вектору роботи НУО щодо соціального компоненту сталого розвитку і зміцнення співробітництва організацій громадянського суспільства, котрі займаються подібною тематикою. У проекті використовуються попередні розробки Бюро реалізованих проектів, а саме: «Стан соціальної політики та соціального діалогу в контексті підписання Угоди про Асоціацію в Україні, Молдові, Грузії», «Система інтегрованих соціальних послуг у Вірменії та України», «Разом сильніше — новий соціальний діалог в країнах Східного Партнерства». Стратегічною метою проекту є покращення імплементації соціальних цілей сталого розвитку.

В свою чергу, Андрій Чубик (Центр глобалістики «Стратегія XXI») планує покращити навички написання аналітичних документів та адвоційної діяльності в рамках програми, розширити знання про європейські програми, можливості яких можуть бути використані в Україні. Зокрема, протягом періоду стипендії він матиме можливість стажуватися в Реанімаціному Пакеті Реформ як в відомій у Європейському союзі коаліції організацій та експертів, що виступають ініціаторами реформ в Україні та надають експертну підтримку в їх втіленні. Також п. Андрій матиме можливість здобути нові навички і досвід, стажуючись в Словацькій академії зовнішньої політики. Стипендія також передбачатиме  участь тренінгах та конференціях, пізніше цей досвід буде застосований в діяльності Центру глобалістики «Стратегія XXI».

23131936_996489720492847_2141407573808764574_n

Джерела: http://fellowships.eapcivilsociety.eu/,

https://bureau.in.ua/index.php/news/215-rozpochinae-svoyu-robotu-proekt-sotsialnij-rozvitok-stalij-rozvitok