Представники Форуму громадянського суспільства Східного партнерства взяли участь у першій у 2018 році зустрічі Платформи №4 «Мобільність та контакти між людьми»

10
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 4 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ4

Platform 4

19 червня представники Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Олег Шатберашвілі (Oleg Shatberashvili) з Грузинської федерації з інформації та документації (Грузія) та Марія Симонова, Агенція змін «МІТЛА» (Антикорупційна кампанія «Чисті виші», Україна) взяли участь в зустрічі Платформи №4 «Мобільність та контакти між людьми» Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Вони представили позицію громадянського суспільства щодо питань мобільності та міграції, досліджень і інновацій, а також працевлаштування молоді і перехідного періоду від навчання до роботи.

Марія Симонова підкреслила, що необхідно інформаційно охоплювати більш широкі верстви молоді (в тому числі маргіналізовані) для того, щоб якомога більше молодих людей дізнались про програму «Еразмус» та інші можливості.

«Процес прийняття рішень в цій сфері має базуватись на цільових дослідженнях та відповідному розумінні того, чи була ефективною комунікація та інформаційна підтримка молоді Європейським Союзом».

Олег Шатберашвілі зазначив, що жодна з багатосторонніх платформ Східного партнерства не орієнтована на майбутнє так, як Платформа №4.

Він наголосив, що потрібно використовувати Платформу для посилення тем мобільності та міграції, особливо з огляду на чіткий зв’язок між міграцією і розвитком. Наприклад, в рамках програми «Горизонт 2020» варто підтримати проекти з дослідження питань мобільності.

«Проведення глибоких досліджень з питань працевлаштування молоді є вкрай важливим: чому США стає кінцевим пунктом прибуття більшості аспірантів і дослідників з країн Східного партнерства, які часто отримують ступінь бакалавра чи магістра в ЄС?».

Експерти представили позиційний документ, в якому перелічили ключові моменти, яким, на їхню думку, Платформа №4 з питань мобільності та контактів між людьми має привернути увагу в своїй діяльності.

Зокрема,

-        варто посилити синергію між різними напрямами у роботі Платформи №4;

-        збільшити можливості впливу країн Східного партнерства на процес формування рішень на рівні ЄС в площині роботи Платформи №4, а також посилити співпрацю між профільними міністерствами і національними платформами ФГС СхП;

-        посилити діалог між Радою ЄС та Молодіжним партнерством ЄС, щоб забезпечити чіткіше і ефективніше виконання «20 досягнень Східного партнерства до 2020 р.»

-        посилити підтримку ініціатив громадянського суспільства щодо поширення знань, історій успіху, інструментів та ідей щодо молодіжного лідерства шляхом створення онлайн-платформи, де вони, з прикладами конкретних форматів, були б представлені,

-        а також інші рекомендації, детальніше з якими можна ознайомитися в позиційному документі: EaP-CSF-Position-Paper-Platform4.

 

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-at-the-first-platform-4-on-mobility-and-people-to-people-contacts-in-2018/