Представники ФГС СхП взяли участь в тематичній дискусії щодо посилення учасницької (партисипаторної) демократії на локальному та місцевому рівні, організованій Конференцією місцевих і регіональних влад країн Східного партнерства (СORLEAP) 29 травня 2018 р.
Під час обговорення спікери та учасники заходу розповіли про кращі практики для посилення взаємодії громадськості з місцевими адміністраціями та їх залученості до політичного життя на місцевому рівні. Також вони наголосили на важливості децентралізації як передумови якісного місцевого залучення та обговорили виклики, пов’язані з розвитком місцевої демократії. Крім цього, вони окреслили ряд інших аспектів, починаючи з відсутності адекватної законодавчої бази та закінчуючи відсутністю концептуального розуміння того, як підтримати процеси місцевої демократії.
Що стосується питання децентралізації, Форум громадянського суспільства Східного Партнерства в рамках своєї регрантингової схеми профінансував порівняльне дослідження «Реформи державного управління та місцевого самоврядування в країнах Східного партнерства», в якому проаналізовані реформи публічної адміністрації та децентралізації в країнах Східного партнерства. В дослідженні змальована комплексна картина реформування, при цьому зазначається, що три країни-підписанти Угоди про асоціацію – Грузія, Україна та Молдова – значно попереду в процесах імплементації реформ публічної адміністрації та децентралізації, в порівнянні з Вірменією, Азербайджаном та Білоруссю. Публікація містить деталізований аналіз по кожній з країн та відповідні рекомендації.
Дослідження було підготовлене в рамках проекту «Останні дані щодо реформ публічної адміністрації та місцевого самоврядування в країнах Східного партнерства», який фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейської Комісії, Міністерства закордонних справ Чехії та Національного фонду демократії (NED). Проект виконувався Європейською асоціацією місцевої демократії (ALDA, Грузія) у партнерстві з громадськими організаціями Східного партнерства, в тому числі Творчим центром ТЦК, що є членом Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Автори документу є членами підгрупи з питань публічної адміністрації Робочої групи 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» в рамках Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.