Підсумки зустрічі РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (29-30 травня 2017 р., Брюссель)

06
Чер
2017
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП / РГ3

29-30 травня 2017 р. у Брюсселі відбулася зустріч Робочої групи 3 “Довкілля, зміни  клімату та енергетична безпека”.

ediIMG_20170529_100250_HDR

Детальніше про підсумки засідання  можна дізнатись, ознайомившись зі звітом координатора РГ 3 УНП Олександри Гуменюк, представленим нижче.

1.   З метою якісної підготовки Плану дій з імплементації Люксембурзької декларації необхідно найближчим часом провести зустріч-обговорення з відповідальними за це органами влади. Одночасно зустріч необхідна і для того, щоб продемонструвати готовність організацій громадянського суспільства до співпраці та спільної реалізації такого плану.

2.   Триває обговорення ключових пріоритетів та цілей країн східного партнерства до 2020 року. Тому необхідно також організувати круглий стіл, обговорення з членами РГ3 та стейкхолдерами.

3.   Інга Зурафян – координатор РГ3 з Вірменії, презентувала досвід діяльності РГ3, в тому числі і те, що між РГ3 та РГ2 було підписано меморандум про співпрацю, оскільки багато тем є спільними. Також було представлено проблему гідроенергетики у Вірменії, методику моніторингу гідроелектростанції по 75 критеріям, і при необхідності, вони готові поділитися своєю методикою. Окрім того, наведено приклад впливу на екологію саме міжнародними фінансовими інституціями, які фінансують будівництва гідроелектростанцій. Але завдяки зверненням та скаргам ОГС, фінансування переорієнтовано на розвиток сонячної енергетики. Тому слід моніторити проекти, які фінансуються міжнародними фінансовими інституціями.

4.   Анна Голубовська-Онісімова запропонувала відбір делегатів від РГ3 на національні та міжнародні конференції в сфері екології, енергетики та змін клімату. Делегування представників РГ3 ФГС СхП на тематичні заходи – це можливість висловити позицію РГ3. 

ediIMG_20170529_140521_HDR

5.   Підготовка Декларації від ФГС СхП до Саміту за участю глав держав та урядів держав-членів ЄС та країн-партнерів, що заплановано на 24 листопада 2017 р. в Брюсселі. Координатори РГ3 підготували свої пропозиції, які необхідно допрацювати в національних робочих групах. Дедлайн – 30.06.2017:

a.       Екологічне урядування:

                     i.     При розробці національної політики управління відходами в країнах Східного Партнерства дотримуватися принципів ієрархії управління відходами і визначити пріоритет роздільного збору та сортування відходів, ніж спалювання та перетворення сміття в енергію;

                      ii.    Проблема управління лісовими ресурсами в Грузії та в інших країнах СхП;

                      iii.   Дотримання та реалізація Міністерської Люксембурзької Декларації;

                      iv.   Підвищити участь громадянського суспільства в реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС, а також організувати моніторинг виконання вимог Угоди про Асоціацію;

                       v.    Розвиток Смарагдової мережі СхП – ряду територій особливого природоохоронного значення.

b.      Зміни клімату:

                        i.    Залучення більше ОГС до проектів зі змін клімату та адаптації до змін клімату;

                        ii.    Розробка та впровадження національних стратегій зі змін клімату і адаптації в регіоні СхП;

ediIMG_20170529_145353_HDR

c.       Енергетика:

                                 i.    Участь та моніторинг реформ в сфері енергетики згідно угоди з Енергетичною спільнотою, EU4Energy;

                                  ii.   Енергетична безпека: захопленння РФ основних джерел генерації енергії та ключової енергетичної інфраструктури в країнах Східного партнерства;

                                 iii.  Підтримка проектів з впровадження відновлювальних джерел енергії, стимулювання поширення застосуваня відновлювальних джерел енергії, зелені тарифи.

6.      Підготовка плану щорічної Асамблеї ФГС СхП 2017. Відкрито до обговорення.

 ediIMG_20170529_140543_HDR

Корисні посилання:

1.     https://www.energy-community.org/portal/page/portal/ENC_HOME/SECRETARIAT/Job/Roster Запрошують експертів з енергетики для співпраці в програмі EU4Energy;

2.     http://www.euneighbours.eu/en/east/eu-in-action  - програми підтримки для регіону СхП.