Оновлено документ щодо ключових пріоритетів та очікуваних досягнень Східного Партнерства до 2020 р.

29
Чер
2017
Категорії: Документи СxП / Новини / Новини ФГС СхП

eap_webbanner

У грудні 2016 р. Європейська комісія та  Європейська служба зовнішньої дії оприлюднили Спільний робочий документ «Східне Партнерство – концентруючись на ключових пріоритетах та очікуваних досягненнях» (EEAS-NEAR Joint Staff Working Document SWD(2016)467; англомовна (оригінальна) версія документу та його неофіційний переклад українською мовою доступні за цим посиланням). Документ визначає перелік пріоритетних сфер, а також завдання, які планується реалізувати в рамках Східного Партнерства до 2020 р.  За підсумками обговорення документу країнами-членами ЄС та країнами-партнерами в рамках Східного Партнерства, Європейська комісія та Європейська служба зовнішньої дії переглянули «20 очікуваних досягнень до 2020 р.». Було враховано важливі письмові зауваження і конкретні пропозиції до грудневої редакції документу, а також більш загальні стратегічні пропозиції (non-papers), підготовлені країнами-членами ЄС та країнами Східного Партнерства. Як результат, у червні 2017 р. було опубліковано оновлений документ (SWD(2017)300), покликаний вдосконалити суть політики Східного Партнерства та чіткіше визначити зобов’язання для інституцій, залучених до її реалізації.     

Як зазначено в передмові до оновленого документу, «20 очікуваних досягнень до 2020 р.» (20 Deliverables for 2020) мають на меті визначити чіткі відчутні результати для громадян, забезпечені у рамках Східного Партнерства відповідно до чотирьох пріоритетних сфер, затверджених у Ризі, на основі вже існуючих зобов’язань  як з боку ЄС, так і з боку країн-партнерів. «20 очікуваних досягнень до 2020 р.» фокусують увагу на вибраних ключових напрямках діяльності в рамках Східного Партнерства і є практичним інструментом для більш послідовної, ефективної та комплексної реалізації політики Східного Партнерства. Документ тісно пов’язаний з Європейською політикою сусідства, а також враховує відносини між ЄС і країнами СхП, зокрема, зобов’язання, визначені угодами і порядком денним асоціації, а також Пріоритетами партнерства. Також очікується, що тісний взаємозв’язок між допомогою ЄС та планами національних реформ посилить ефективність підтримки та мотивуватиме країни-партнери проводити реформи.  

Структура документу, в якому послідовно викладено 20 ключових очікуваних досягнень до 2020 р.,  фактично є свого роду робочим планом, який визначає діяльність Східного Партнерства до 2020 р., забезпечуючи виконання завдань в рамках існуючих зобов’язань та полегшуючи моніторинг прогресу. Документ залишається гнучким інструментом, що буде регулярно оновлюватися у тісній співпраці з усіма зацікавленими сторонами (стейкхолдерами), в залежності від досягнутого прогресу і результатів моніторингу.