Новини членів УНП: ГО “Європа без бар’єрів”

07
Бер
2017
Категорії: новини членів УНП / РГ1

У січні-лютому 2017 року ГО «Європа без бар’єрів» працювала в кількох напрямках за пріоритетом IV «Мобільність і контакти між людьми» Східного партнерства, у  частині «Плани дій щодо лібералізації візового режиму та партнерства щодо мобільності».

І. Висвітлення ризиків для безвізового режиму після його запровадження та Міграційна безпекова карта України

28 січня 2017 року в газеті «Дзеркало тижня» вийшла стаття виконавчого директора ЄББ Ірини Сушко й аналітика організації Катерини Кульчицької «Безвіз. Що складніше: отримати чи втримати?», яка висвітлює основні ризики для безвізового режиму, визначені оновленим механізмом призупинення (Текст статті). На основі статті було створено короткий аналітичний звіт англійською мовою (Текст звіту).

ІІ. Діяльність зі сприяння підписанню та імплементації Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС

З листопада 2016 року діє створена «Європою без бар’єрів» та Міністерством інфраструктури Робоча група з питань імплементації та підписання Угоди про Спільний авіаційний простір (САП), яка підготувала оновлений «План заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом і його державами-членами», який враховував результати останніх досліджень і зауваження фахівців.

8 лютого 2017 року План було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України (українською мовою), (англійською мовою), (текст Плану).

ІІІ. Інформування громадян про відповідальну мобільність.

У лютому  «Європа без бар’єрів» почала роботу над проектом з інформування громадян України про правила використання безвізового режиму та легального перебування  в країнах-членах ЄС.

ГО «Європа без бар’єрів» запрошує громадські організації та медіа з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей до участі в конкурсі, переможці якого візьмуть участь у тренінгу та інформаційній кампанії у рамках проекту.

Конкурс діє до 12 березня і є частиною проекту «Угода про Асоціацію з ЄС – можливості для відповідальної мобільності громадян України», що реалізується ГО «Європа без бар’єрів» у рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом (читати оголошення).